Férfi NB I B: 100 pont fölé jutott az Oroszlány
01
2016
2016. október 1.  |  21:18
Egyoldalú mérkőzésekkel kezdődött a harmadik forduló a férfi másodosztályban. Az egyetlen csütörtöki, valamint a négy pénteki találkozón egyaránt fölényes hazai győzelem született, a legszorosabb összecsapáson is 19 pont lett a különbség a vendéglátók javára.

NYUGATI CSOPORT

SMAFC-NYME - Alba Fehérvár 92-58 (32-18, 25-11, 19-13, 16-16)
A forduló nyitó összecsapásán egy pillanatig sem volt kétséges a soproni siker. Eleve jobban kezdtek Meszlényi Róbert tanítványai ellenfelüknél, s 20-12-es vezetésüknél a negyed második felében még egy 10-0-s rohamot kivágva gyakorlatilag eldöntötték a meccset. Félidőben már közel 30 pontnyi szakadék tátongott a felek között. A lepattanózást óriási fölénnyel, 61-30-ra nyerő soproniak közül Kovács Benedek (15-15 pont és lepattanó), valamint Füzi Róbert (14 pont, 11 lepattanó) is dupla-duplát ért el, de  Berneczei László (20 pont, 8 lepattanó) és Rátvay Tamás (13/3 pont, 8 lepattanó) sem sokkal maradt el ettől. A fehérváriaktól egyedül Somogyfoki Péter (12 pont) jutott 10 pont fölé.

Pápai KC - Bajai Bácska FKE 90-71 (23-17, 28-10, 15-21, 24-23)
Nagy különbségű bonyhádi veresége után hazai pályán már igazi csapatjátékot játszva javított a Pápa. Az első negyed közepén, 11-8-as hazai vezetés után egy 8-3-mal nagyobb előnyre tett szert a Kálmán László (10/3 pont, 9 gólpassz) által remekül összefogott hazai együttes. Érdekesen alakult a második 10 perc. amelyben lényegében eldőlt a találkozó. A vendéglátók a pontjai jelentős részét ebben az időszakban elérő Fülöp András (8/6 pont), valamint Keresztes Rafael (20 pont, 8 lepattanó, 5 blokk) vezérletével 12-0-lal indítottak. Nagy Dániel (12/6 pont) triplával indítva erre jött egy 8-0-s bajai részhajrá. 35-25 után aztán a félidő hajrájában a Pápában dupla-duplával debütáló szerb légiós, Nikola Majics  (19/3 pont, 11 lepattanó) vezetésével egy 13-0-t repesztve eldöntötte a meccset a hazai gárda. A második félidő elején ugyan Mándity Máté (30 pont, 8 lepattanó) eredményességének köszönhetően volt egy 7-0-s futásuk a vendégeknek, de már nem tudták szorossá tenni a találkozót.

OSE Lions - Metal Work Bonyhádi KSE 102-59 (19-9, 26-20, 29-15, 28-15)
Váratlanul sima lett az előző kiírás ezüstérmesének és az azt megelőző két évad - azóta jelentősen átalakuló - másodosztályú bajnokának összecsapása. Három negyedet is 10 ponttal, vagy annál nagyobb különbséggel nyert az OSE, a Bonyhád a dupla-duplát elérő Tömösváry Máté (14 pont, 16 lepattanó), valamint Braun Bence (15/3 pont) jóvoltából csak a második 10 percben tudott felnőni a feladathoz. Jestin Lewis (27/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz) légióshoz, Kiss Kornél (16/9 pont, 3 gólpassz) pedig rutinos, korábbi válogatott játékoshoz méltó módon vezére volt az Oroszlánynak. A nagy különbségű hazai sikerhez kellett a lepattanózás fölényes (48-29) megnyerése az OSE-nak, s ebben a dupla-duplát elérő Zsíros Péter (11 pont, 16 lepattanó) főszerepet játszott. Na meg, hogy a triplákat remekül, közel 50%-kal dobták (11/23, 47,8%), szemben a bonyhádiak igen gyenge (2/13, 15,4%) találati arányával távolról. Az OSE kezdi belakni gyönyörű, új csarnokát.

KELETI CSOPORT

Vásárhelyi Kosársuli MAFC II 99-73 (28-24, 21-15, 31-11, 19-23)
A MAFC a találkozót két nappal megelőzően is bajnoki mérkőzést játszó fiataljai az újfent dupla-duplával jelentkező Pápai Máté (17 pont, 11 lepattanó), valamint Bordács Soma (12 pont) vezetésével 15 percig tudták tartani a lépést a hazaiakkal. Az első félidő hajrájában Kelemen Balázs (18/6 pont, 5 gólpassz), Pavlovics Vuk (16 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett, eladott labda és gólpassz), valamint Szabó Péter (17/3 pont, 6 gólpassz) eredményessége révén egy 12-4-gyel megléptek a hazaiak. Szünet után lendületben maradt a Vásárhely, s az előbb említett trió mellé felnövő Vas Péternek is köszönhetően ellentmondást nem tűrve 15-2-re nyerve a második negyed első felét eldöntötte a meccset. A 14. percben még csupán 35-31-re, a 25.-ben viszont már 64-41-re vezettek a vásárhelyiek, s még aránylag gyenge triplázásuk (7/28) ellenére is fölényesen nyertek.

MEAFC - Salgótarjáni KSE 90-67 (20-19, 26-8, 16-22, 18-18)
Két játékos egy egész csapat ellen - gyakorlatilag így lehetne jellemezni a nógrádiak vendégjátékát a borsodi megyeszékhelyen. A szoros első 15 percet követően beindult az ezúttal Drahos Gábor (19/12 pont, 6 gólpassz), Lippai Szabolcs (15 pont, 7 lepattanó), valamint Szögi Ádám (11 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda) vezette MEAFC, s a félidő hajrájában egy 16-3-mal el is döntötte a meccset. A vendégeknél hiába parádézott William Moore (32 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, s játszott hasznosan Csapai Péter (15 pont, 9 lepattanó), senki más nem jutott 5, azaz öt pont fölé. A hazaiaknál viszont még mindenképpen ki kell emelni Szojka Gábor (9 pont, 12 lepattanó), valamint Máté Balázs (8/3 pont, 9 lepattanó) játékát.