Megkezdődött a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
28
Sep
2016
2016. szeptember 28.  |  02:39
Megkezdődtek a küzdelmek a női második vonalban. Az előző kiírás ezüstérmese, a Nyíregyháza duplázott, azaz rögtön két meccset játszott, s egy fölényes diadal után a másodikon alulmaradt az egyik legjobbját nélkülöző DEAC-cal (képünkön) szemben.  Nyugaton a Baja nagy csatában nyerni tudott Szigetszentmiklóson, s hasonló kiélezett küzdelemben a PINKK második csapata Szombathelyen diadalmoskodott

KELETI CSOPORT

Nyíregyházi Kosársuli - NKE SE 82-52 (27-14, 19-17, 23-7, 13-14)

A páratlan negyedekben páratlanul jól játszva, tapasztalt kosarasai vezérletével fölényes győzelmet aratott az ezüstérmes Nyíregyháza a több, az előző évadban még a Vasasban szereplő játékossal erősítő NKE ellen. Páll Vivien 18 pontos és 13 lepattanós, Farkasinszki Orsolya pedig 12 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárt, Papp Klaudia pedig 16 pontig és 5 lepattanóig jutott. Hazai oldalon senki nem játszott 25 percnél többet, mélyvízbe dobhatta a fiatalokat a nyíregyházi szakvezetés - a kulcsemebreket pedig pihentethette a másnapi debreceni rangadóra. Abban, hogy az új csapat építésének nehézségeivel küzdő NKE a páros negyedekben egyenrangú ellenfél tudott lenni, Martina Ahonak (15 pont, 5 lepattanó, 10 kiharcolt fault) és Kulcsár Biankának (11 pont, 4 lepattanó) volt jelentős szerepe. Hogy mennyire össze kell még szokniuk a fővárosiaknak, azt jól jelzi a 23 eladott labdájuk.

MAFC - Kiss Lenke KS 58-79 (12-26, 14-13, 18-16, 14-24)

Ebben a párosításban az előző évadban az alsóházban játszottak a csapatok. Most a két Kinizsi utcai együttes összecsapása már az első negyedben eldőlt. A tripla-dupla közelében teljesítő Nagy Andrea (21/3 pont, 13 lepattanó, 9 szerzett labda), valamint Szabó Enikő (15/12 pont, 4 szerzett labda, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével 21-4-es első 6 percet repesztett a Kiss Lenke KS. A MAFC-ban nem volt vezéregyéniség, senki nem jutott 10 pont fölé, Gorácz Eszter 9-9 ponttal és lepattanóval, Abaházy Anna 6 ponttal és 11 lepattanóval zárt. Ráadásul a vendéglátó, papíron hazai MAFC játékosai összesesn 41 alkalommal adták el a labdát, így nem is lehetett más a végeredmény.

Kecskeméti KC - MTK Budapest 72-63 (18-11, 18.12, 22-24, 14-16)

Az MTK első csapata - mint az előző kiírás amatőr bajnoka - feljutott az élvonalba, s most fiataljait szerepelteti a második vonalban. Az első félidő egyértelműen a Pogány Vivien (24 pont, 8 lepattanó), Burján Bianka (15 pont, 7 lepattanó), valamint Farkas Petra (14/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda) vezette hazaiaké volt, akik megnyugtató, 13 pontos előnyt szereztek szünetig. Térfélcsere után Aradi Zsanett (23 pont, 5 lepattanó) és Wéber Fruzsina (18 pont) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot az MTK, de igazén közel nem tudott kerülni rajt-cél győzelmet arató ellenfeléhez.

DEAC-Nyíregyházi Kosársuli 58-56 (18-12, 16-14, 19-16, 5-14)

Három negyeden át egyértelműen uralta a keleti szomszédvárak rangadóját az egyik legjobbját, az egy nappal korábban a Kosárlabdázás Napján az egyetemi 3x3-as válogatottban vádlisérülést szenvedő Göttlinger Annát nélkülöző DEAC a két nap alatt a második meccset játszó Nyíregyháza ellen. A kihagyás után remek játékkal visszatérő Foltin Blanka (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Jávor Petra (12/6 pont, 5 lepattanó), Földvári Andrea (8 pont, 10 lepattanó) és a mezőnyből ugyan 0/9-cel dobó, de hatalmas mezőnymunkát végző Gál Annamária (7-7 pont és lepattanó, 6 gólpassz) jóvoltából még a záró szakasz közepén is 10 ponttal vezetett a DEAC. A hajrában a hazaiak több büntetőt kihagytak, s Papp Klaudia (21/3 pont, 6 szerzett labda, 5-5 lepattanó és eladott labda) valamint Farkasinszki Orsolya (17 pont, 16 lepattanó) vezetésével a nyírségiek nagy hajrába kezdtek, de 2 pont megmaradt a hazai előnyből.

NYUGATI CSOPORT

ELTE-BEAC Újbuda U23 - Tatai SE 120-45 (33-6, 29-8, 27-17, 31-14)

Igen egyoldalú mérkőzéssel kezdődött a női másodosztályú bajnokság. A BEAC fiataljai 22-0-s repülőrajttal pár perc alatt eldöntötték a meccset. A hazaiaknál a cserejátékosok is kitettek magukért, a tataiaknak nem volt esélyük a találkozón, szünet után egyes időszakokban tudták csupán kiegyenlítetté tenni a játékot. A BEAC-ból hatan dobtak legalább 10 pontot, György Tímea 10 ponttal és 9 lepattanóval közel állt a dupla-duplához. Gocsmann Ágota (16/12 pont) 4/4-ös, 80%-os találati aránnyal dobta a triplákat. Lelik Réka hasznos játékkal (15/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) debütált új csapatában. A vendégektől a mindkét tripláját a hazai gyűrűbe juttató Kiss Judit dicsérthető leginkább (14/6 pont).

Szombathelyi ESE - PINKK SE 66-68 (22-15, 12-23, 19-13, 13-18)

Hullámzó, fordulatos meccsen született vendégsiker. Czinder Adrienn, az előző éveket Szombathelyen töltő, de a PINKK-hez igazoló kosarasnak a dobás ugyan nem ment, de a mezőnyben hasznossá tette magát (2 pont, 1/8 mezőnyből, 12 lepattanó). A hazaiak játszottak inkább csapatként, hiszen Feigl Fanni (16 pont, 8 lepattanó), Gusztafik Lilla (14 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz), Simon Cintia (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Földi Gyöngyvér (12/9 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) is átlag felettit nyújtott. A PINKK extráival - Szabó Dóra (27/9 pont, 13 lepattanó, 7-7gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Sánta Petra (22/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 2 szerzett, 4 eladott labda) nem tudtak mit kezdeni.

BKG DSE - Bajai NKK 65-69 (19-12, 8-18, 16-19, 22-20)

4-3-as vendég vezetés után egységes csapatjátékot nyújtva egy 10-0-lal megnyugtató előnyt szerzett a hazai együttes. A második szakasz első felét 12-2-re nyerve Kucsora Réka (15/3 pont) vezérletével fordított a Baja, s a szünetben vezetett. A második félidő érdekes üldözőversenyt hozott. Gundel Takács Anna (9-9 pont és lepattanó) vezetésével gyorsan ledolgozta hátrányát a hazai együttes, ám térfélcsere után a hazaiak nem tudták tartani Ferencz Andreát (27/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda). Az ő eredményessége révén a 3. negyed végén 6 ponttal vezetett a Baja. A záró szakasz közepén 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye. A hazaiak hosszú hajrát nyitva Katona Bianka (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Shirian Fatime vezetésével még 3 pontra feljöttek, de végül vendégsiker született.