Férfi NB I B: a 2. forduló hétvégi mérkőzései
26
Sep
2016
2016. szeptember 26.  |  02:29

A férfi másodosztály hétvégi mérkőzései közül a legnagyobb meglepetés Békésen született, ahol simán győzött az újonc Nagykőrös. A Salgótarján nagy csatában verte az óbudaiakat, nyugaton pedig a Budafok a második meccsét is megnyerte, a pécsiek pedig "legyűrték" a soproni csapatot.

KELETI CSOPORT

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 79-78 (16-12, 19-18, 16-24, 28-24)

Statisztikailag érdekes, hogy a lepattanózást 48-37-re nyerő, gólpasszok tekintetében pedig ellenfelét 14-8-ra felülmúló, több labdát szerző (16-8) és kevesebbet eladó (15-22) hazai együttes csupán egyetlen ponttal tudott nyerni. Az óbudaiak ellenfelükénél lényegesen jobb dobóteljesítménnyel kompenzálva tették szorossá, kiélezetté a találkozót. Vessük is össze! Dupla: 29/58, 50% ill. 17/29, 58.6%, tripla: tripla: 5/22, 22,7% ill. 11/28 39,2%, büntető: 6/16, 37,5% ill. 64,7%. A salgótarjáni sikerben főszerepet játszott a végén a hazai sikert jelentő duplát bedobó amerikai William Moore (29 pont, 8 szerzett labda) és a dupla-duplát elérő Csapai Péter (12/3 pont, 13 lepattanó). Akik az óbudaiak részéről a leginkább megnehezítették a nógrádi gárda dolgát, ők Lakosa Ákos (21/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz - igaz 7 eladott labda) Vámos László (18/12 pont) és az ismét dupla-duplát elérő Nagy Szabolcs (12/9 pont, 14 lepattanó)

Calle Pubfood Békés - Nagykőrösi Sólymok 68-85 (26-12, 16-33, 11-21, 15-19)

Egy negyed után úgy tűnt könnyed győzelmet arat az újonc fölött a békési együttes. Bár a vendégek kezdtek jobban, s 10-5-re vezettek, az első negyed második felében a Koma Dániel (18 pont, 5 lepattanó), Schéda Martin (19/6 pont) és Kertész Dániel (12/3 pont, 9 lepattanó 8 gólpassz - de 7 eladott labda) vezette Békés valósággal átrohant ellenfelén, egy 21-2-es bő 5 percet repesztve. Lehet, tudat alatt azt hitték a hazaiak, innen már könnyű lesz...Nos,ezt  az újonc egészen másként gondolta. Mácsai Károly (28/9 pont, 12 lepattanó) egy 9-0-s rohamot vezényelt a második negyed elején, s ettől kezdve óriási meglepetésre egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. A hazaiak játéka görcsössé, erőlködővé vált, a Sólymok együttese pedig elkezdett szárnyalni. Mácsai mellé felnőtt Fehér Ádám (13/6 pont) és Jurászik László (12/6 pont).  Fordított, s meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott Békésen a Nagykőrös.

NYUGATI CSOPORT

Alba Fehérvár - Budafok 74-83 (23-23, 19-18, 17-21, 15-21)

Két ember egy csapat ellen - röviden így lehet összefoglalni az összecsapáson történteket. A fehérvári fiatalok egy félidőn át partiban voltak, sőt a szünetben még 1 ponttal vezettek is, de később fokozatosan a Somogyfoki Péter(21/15 pont, 7 lepattanó) és Varga Máté (22/3 pont, 5 lepattanó) vezette hazaiak fölé kerekedett a csapatként jobban működő Budafok. A vendégeknél 5 játékos ért el legalább 10 pontot. Nagy fricska a fiataloknak, hogy a 40. évében járó Tóth Szabolcs 22 ponttal és 9 lepattanóval zárt, de a 3 labdaszerzés híján tripla-duplát elérő Drevenka Dávid (17/3 pont, 10 lepattanó 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Fehér Csaba (16 pont, 7 lepattanó), Lados Erik (11 pnt, 4 szerzett - igaz 5 eladott labda), valamint Verbényi Kálmán (10 pont 6 lepattanó) is sokat tett a második budafoki  sikerért.

PVSK Kronosz Kiadó - SMAFC-NYME 91-80 (24-15, 25-27, 19-20, 23-18)

A hazaiak kezdtek jobban, a negyed közepén 15-9-es vezetésük után Antóni Csanád (25/9 pont, 10 lepattanó) és Krajanski Boris ponterős játékával (15 pont, 4 szerzett labda) egy 9-0-lal tetemes előnyt szereztek. A SMAFC a negyed hajrájában magára talált, s szívós munkával a 3. negyed közepére elsősorban Rátvay Tamás (16/3 pont, 5 lepattanó), Berneczei László (17/6 pont, 8 lepattanó) és Kovács Benedek (14 pont, 9 lepattanó)  révén 2 pontra feljött. A pécsieknél ekkor lépett elő Popgyákunik Balázs (14/6 pont, 5 lepattanó), a hazaiak újítani tudtak, a negyed végén 6 ponttal vezettek, majd a záró 10 percet 6-0-lal kezdve eldöntötték a meccset a maguk javára.