Férfi NB I B: a 2. forduló pénteki mérkőzései
23
Sep
2016
2016. szeptember 23.  |  22:42
A nap rangadója, a Veszprém-Oroszlány meccs mellett szinte az összes pénteki találkozó kiélezett, szoros küzdelmet hozott. A Tehetséges Fiatalok együttese hihetetlen hajrával fordított Baján, s a Vásárhely is szinte a sírból hozta vissza, s fordította meg mérkőzését Egerben. A Győr viszont hazai pályán nyert remek negyedik negyedet produkálva. A nap egyetlen izgalommentes meccsét Bonyhádon játszották - a pápaiak nagy bánatára.

KELETI CSOPORT

EKE Eger KOK SE - Vásárhelyi Kosársuli (képünkön) 66-68 (21-13, 11-17, 15-13, 19-25)

Hullámzó, fordulatos meccset játszott egymással a két csapat. Az utolsó percre fordulva még 4 ponttal a hazaiak vezettek, ám a végjátékban többek között Szabó Péter (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) kosár plusz büntetős akciójával egy 6-0-lal megfordította a meccset a Vásárhely. Az egriek vereségében a végjáték hibái mellett a 25% alatti, 6/25-ös triplamutató is közrejátszott. Az egyébként hasznosan játszó Tóth Zoltán (13/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) - Jakab Zsolt (11/3 pont, 11 lepattanó) kettős 2/17-es - elég halovány -triplázást hozott össze. Hiába játszott nagyon jól a hazaiaknál Illés Balázs (17 pont, 8 lepattanó), a duplákat sokkal jobban értékesítő (18/45 40% ill. 26/49 53%) vendégek elsősorban Szabó és a mellé felnövő Béres Nándor (15 pont, 7 lepattanó) és Rostás Gábor (11 pont, 6 lepattanó) jóvoltából a sírból visszahozva a meccset fordítani tudtak.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - MEAFC 64-62 (19-9. 23-13, 11-15, 11-25)

Ellentétes félidőket hozott a borsodi rangadó. A jó napot kifogó Madár András (23/12 pont, 7 lepattanó), valamint a dupla-duplát elérő ukrán Olekszandr Osznacs (15 pont, 10 lepattanó) vezetésével szünetig 20 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után elsősorban az egyetlen 10 pont fölé jutó játékosa, Szögi Ádám jóvoltából a miskolci vendégek akarata érvényesült. Ennek ellenére 2 és fél perccel a befejezés előtt biztos győztesnek tűnt a Phoenix, hiszen 63-52-re vezetett. Talán a vendéglátók is elhitték, hogy zsebben a meccs, ám a MEAFC Endrész Tamás (8 pont) és Galló Márk (6 pont) kosaraival egy 10-0-lal 1 pontra feljött. Az élessé, izgalmassá váló találkozó végeredményét 1 jó büntetőjével Osznacs állította be.

NYUGATI CSOPORT

Bajai Bácska FKE - Tehetséges Fiatalok Budapest 60-61 (12-15, 22-13, 19-16, 7-17)

A küzdelmes első negyedet követően a Tóth Dávid (21/12 pont, 4 szerzett labda) vezette vendégek álltak jobban. Utána azonban sokáig a hazai együttes akarata érvényesült. A bajai együttest Mándity Máté (21 pont, 9 lepattanó) és Délity Bence (13/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) vitte a vállain. A hajrában biztos győztesnek tűnt a vendéglátó, bő 3 perccel a befejezés előtt 60-49 -es bajai vezetést mutatott az eredményjelző. Ezt követően azonban a hazaiak megálltak támadásban, s az utolsó bő 2 percben 3 duplát, is beemelő, s az utolsó 4 fővárosi pontot szerző Beák Gábor (16/3 pont, 6 szerzett labda), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Szobi Dániel (14/3 pont, 9 lepattanó) vezetésével egy 12-0-s száguldással megfordította a meccset a TF, s nyert.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - MTK Törökbálint 77-75 (20-19, 17-19, 13-24, 27-13)

Az első percek kiegyenlített játéka után a két Bence, Nárai (22/12 pont 9 lepattanó) és Ruják (11/3 pont, 7 gólpassz) jóvoltából 5 ponttal ugyan meglépett a Győr, de a folytatásban Boinitzer Dávid (11 pont, 5 lepattanó) és Mohay Péter (14 pont 9 lepattanó) vezetésével egy 6-0-lal fordított a vendég együttes. A szakasz végén Gombás Gábor (20/6 pont, 5 gólpassz) triplájával visszavette a vezetést a Győr. A második negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a félidő végén Szabó Tibor (14 pont, 9 lepattanó) kosarainak köszönhetően 1 ponttal a vendég MTK vezetett.

A harmadik negyed közepéig váltva vezettek a felek, ekkor azonban Mohay, valamint Jakab Péter (13 pont, 3 gólpassz) eredményessége révén egy 13-0-s rohammal ellépett, s a záró szakasz előtt 12 ponttal vezetett a vendég MTK. A befejező 10 perc Jakab kosarával kezdődött. 64-50-es MTK vezetés után Nárai és Gombás vezetésével egy 13-2-es száguldással szorossá tette a meccset a Győr. Az MTK gödörbe kerülő szekerén Horváth Kristóf (15/9 pont) tolt egyet egy triplával, Jakab kosara után a záró szakasz közepén 8-cal ment a Törökbálint. A Nárai és Gombás azonban tarthatatlan volt, Ruják pedig triplát dobott, amellyel egy 9-0-s futást bemutatva átvette a vezetést a Győr. A hihetetlen izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok, s végül Nárai triplájával a második félidő hatalmas hullámvasutazása végén a hazaiak kerültek ki győztesen.

Metal Work Bonyhádi KSE - Pápai KC 92-68 (29-20, 22-15, 19-25, 22-8)

Nem várt magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott a Bonyhád. Ezen a meccsen megmutatkozott, mennyit számít a csapatból a soproni nyitányon - ahol hosszabbításban kikapott a Bonyhád - hiányzó Tömösváry Máté (24 /3 pont, 8 lepattanó) játéka a tolnaiaknál. Az ő, valamint a dupla-duplát jegyző Baki Sándor (24/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével szünetben 16 ponttal járt ellenfele előtt a hazai együttes. Sokat számított, hogy a Pápa centere, Keresztes Rafael (9 pont, 3 lepattanó) hamar összeszedett 4 személyit. A visszatérő korábbi kiválóság, Kálmán László ugyan jól dobott (18/12 pont, 4/6 tripla), de gólpasszt csupán egyet adott. Braun Bence nagy mezőnymunkát végzett bonyhádi oldalon (16 pont, 6 szerzett labda, 5 gólpassz), s jól dolgozott Baki és Tömösváry keze alá. A 3. negyed végén egy 10-2-vel 10 pontra feljött a Pápa, de a záró szakasz elején egy 8-0-lal végképp lerázta ellenfelét a Bonyhád.