19
Sep
2016
2016. szeptember 19.  |  23:37
Rangadónak ígérkezett - olyan is lett a szombaton délután lejátszott - az élvonalból kiesett - Nyíregyháza és az előző évadban az NB I B keleti csoportjában a második helyen végző Békés összecsapása.

Nyíregyháza Blue Sharks - Calle Pubfood Békési SZSK 73-68 (20-23, 17-11, 16-17, 20-17)

Végig szoros, kiélezett, fordulatos csatát hozott az élvonalból kieső nyíregyházi és az előző két év alatt újoncból a keleti csoport egyik maghatározó együttesévé avanzsáló békési gárda összecsapása. A hazaiak kezdtek jobban, de az első negyed hajrája a Békés csapatáé volt, amely a második negyed közepéig őrizte szűk előnyét. A félidő utolsó 5 percét azonban 12-5-re nyerték a Bus Iván (14 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) irányította hazaiak, így 3 pontos előnnyel fordulhattak.

Térfélcsere után jobbára szűk hazai vezetés mellett végig szoros volt az állás, a Békés a dupla-duplát elérő Koma Dániel (18 pont, 10 lepattanó) vezérletével tapadt a hazaiakra, sőt a záró szakasz elején fordított, s 5 ponttal meg is ugrott. A hajrában zónára állt át a Nyíregyháza, ami megtörte a Békés lendületét, Fazekas Csaba (21/15 pont, 7 lepattanó) vezérletével jól dobtak távolról a hazaiak, így nagy küzdelemben behúzták az első hazai meccset, amelyet gyengécske büntetőzésükkel (4/13, 31%) kissé maguknak tettek nehézzé.

A hazaiaknál az új légiós Emani Gant 16 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával debütált tétmeccsen, igaz 50% alatti (8/17) mezőnymutatóval. Ő még az átállással küzd, a hét végén a DEAC elleni presztízsrangadón még jobb játékot remélnek tőle. Ami a békésieket illeti, a dobószázalék - főleg a dupláké - volt gyenge, idegenben a 31%-os triplázás úgy-ahogy rendben van, ha arra nem csupán 39%-kal duplázik egy együttes. Érdekes bajnokság alakul keleten.