19
Sep
2016
2016. szeptember 19.  |  01:46

Mindhárom fővárosi együttes magabiztos hazai győzelmet aratott szombaton a férfi másodosztály nyitó fordulójában. A DEAC a vártnál nehezebben, de nyert az újonc Nagykőrös otthonában, a Hódmezővásárhely a Tiszaújvárosra, a forduló rangadójának várt meccsen pedig az MTK a Veszprémre mért kiadós verést

NB I B

Férfi keleti csoport

Bp. Honvéd SE - Salgótarjáni KSE 82-65 (25-23, 18-12, 24-13, 16-17)

Kerpel-Fronius Gáspár büntetői révén 4-0-lal kezdett a Honvéd, majd amerikai játékosa, William Moore(25 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 10 kiharcolt fault) villanásaival fordított a Salgótarján. Máté Márk (16/3 pont) triplája a negyed közepén egy 9-0-s hazai rohamot indított útjára, amelyből Stefán Dávid (18 pont, 7 lepattanó) is igen aktívan vette ki részét. Úgy tűnt, megnyugtató előnyt szerez a Honvéd, ám 20-10 után egy ismét Moore vezette 7-0-lal szorossá tette a meccset a Salgótarján. Az első 10 perc kosáresője után a második már jóval küzdelmesebb volt, az elején egy 10-0-lal megugrottak a hazaiak, miközben két tarjáni technikai színesítette a játékot. Béres Dávid (12/3 pont) vezérletével egy 6-0-lal feleltek a vendégek, ám Stefán és Máté jóvoltából 8 pontos előnnyel fordulhattak a hazaiak.

A harmadik negyed közepére szívós munkával ismét feljött 4 pontra a vendégcsapat. Puskás Artúr időkérése után a negyed második felében fiai döntő csapást mértek a Salgótarjánra, egy 18-3-as 4 percet repesztve. Ezzel eldőlt a meccs, a záró 10 perc már csak formalitás volt.

Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Phoenix KK 89-48 (25-22, 15-6, 23-12, 26-8)

A kosarakban gazdag, szoros első 10 percet követően a második negyed első 8 percében mindössze egyetlen pontra futotta a vendégektől, miközben a hazaiak Vas Péter (18/18 pont, 5 lepattanó) és Varga Zalán (17/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével 12-t. A vendégek játéka szétesett, szünet után már szinte semmi ellenállást nem tudott kifejteni a Tiszaújváros, amelyben Madár András (5/3 pont, 9 lepattanó) ezúttal gyenge dobóformát (2/17 mezőnyből) fogott ki. A vártnál jóval nagyobb különbségű diadallal kezdte a szezont a Vásárhely, de ez persze csak az első forduló, a borsodiaknak van idejük javítani.

Nagykőrös-DEAC 71-80 (16-23, 26-21, 18-21, 11-15)

A vártnál nehezebben, de összességében gond nélkül tudott nyerni a nyáron korábbi válogatott játékosokkal erősítő, s nyíltan a feljutást megcélzó DEAC az újonc nagykőrösiek otthonában. Érdekes testvérpárbajt hozott a találkozó, hazai oldalon Molnár Miklós (20/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), a debrecenieknél bátyja András (12/3 pont) játszott. Három negyeden át remekül tartotta magát az újonc, Molnár mellett elsősorban a dupla-duplát elérő Mácsai Károly (11 pont, 10 lepattanó), Kónya Levente (12/6 pont) és Tóth Viktor (10 pont, 7 lepattanó) jóvoltából. A záró szakasz előtt csupán 5 ponttal vezetett a rutinos Savic (17/9 pont, 7 gólpassz), valamint további két mezőnyjátékos, Erdei (12/6 pont, 3 szerzett labda) és Kósa (10/3 pont, 6 lepattanó) vezette DEAC, amely a záró etap elején egy 10-0-lal rendezte le a meccset, s hozta a kötelező győzelmet. A Nagykőrös viszont ezzel a hozzáállással, játékkal hazai pályán sok csapatnak okozhat kellemetlen perceket.

Nyugati csoport

MTK-Törökbálint (képünkön) - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 98-63 (28-18, 22-22, 28-8, 20-16)

A két gárda előélete alapján ez az összecsapás tűnt a nyitó forduló rangadójának - nem lett az. A veszprémiek tavaly is erős kerete a nyáron elviekben tovább erősödött s mélyült, a rutinos, korábbi sokszoros válogatott Kámán Tamás hiányát nem bírta el a vendég együttes, s nagy verésbe futott bele. A különbségként kialakult 35 pontból 27-et rögtön megtalálunk a tripláknál, ugyanis amíg a hazaiak 50% fölötti találati aránnyal céloztak távolról, addig a vendégeknek nem ment a triplázás, a két mutató 11/21, illetve 2/21. Hiába ért el Körtélyesi Gergely (17 pont, 12 lepattanó) és Hegedűs Attila (10 pont, 13 lepattanó) egyaránt dupla-duplát, a Veszprém csupán a második negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a hazai csapatnak. Az MTK-Törökbálint kiütéses diadalában Jakab Péter (25/3 pont, 4 gólpassz), Horváth Kristóf (25/15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Mohay Péter (14/6 pont, 5 lepattanó) és Bonitzer Dávid (12/3 pont, 9 lepattanó) játszott főszerepet.

TF-Budapest - TLI Alba Fehérvár 95-55 (23-25, 24-9, 33-14, 15-7)

Némi meglepetésre csupán 10 percen át tudta tartani a lépést a Filipovics Márkó (15/9 pont, 6 lepattanó), Varga Máté (13/9 pont) és Keller Iván (10 pont, 7 lepattanó) vezette fiatal fehérvári gárda a fővárosiakkal. Csapatként sokkal jobban működött a Tehetséges Fiatalok együttese, játékosai összesen 27 gólpasszt osztottak ki egymásnak, szemben a 15 fehérvári assziszttal. A szervezésben hazai oldalon Szobi Dániel (8 pont, 9 lepattanó) emelkedett ki, ponterősségben pedig Beák Gábor (24/15 pont, 7 lepattanó) volt a legjobb, de Szabó Domokos (13/6 pont, 5 lepattanó), Kerkai Ákos, Somogyfoki Szabolcs (10-10 pont) és Tóth Dávid (8 pont, 5 gólpassz) is kitett magáért.