17
Sep
2016
2016. szeptember 17.  |  23:24
Három másodosztályú férfi bajnokival elkezdődött a 2016-17-es szezon. A legtöbb izgalom Sopronban volt, ahol a SMAFC hosszabbítás után győzte le a Bonyhádot. Lássuk a részleteket!

Keleti csoport:

MEAFC - EKE Eger KOK 84-73 (19-23, 25-8, 19-28, 21-14)

A hazai környezetben kissé idegesen kezdő miskolci gárda ellen egy negyed után még vezetett az Eger, ám a második 10 percben erődemonstrációt tartott az előző évadhoz képest jelentősen megerősödő MEAFC, s szünetig 13 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után a kétemberes egri együttes Tóth Zoltán (30/9 pont, 10 kiharcolt fault, 5 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és Jakab Zsolt (20/6 pont) vezetésével üldözőbe vette vendéglátóját. Fel is jött a negyed végén 4 pontra, de a záró szakaszban a Drahos Gábor (21/6 pont, 8-8 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és az új csapatában remek játékkal debütáló Szögi Ádám (18/3 pont, 6/6 mezőnyből, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével újítani tudott, s biztosan nyert.

Nyugati csoport:

OSE Lions - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 93-70 (23-25, 18-15, 28-14, 24-16)

Álomrajttal kezdte első tétmeccsét gyönyörű új csarnokában az Oroszlány. Wehner Zoltán (14/6 pont) szezonnyitó kosarát követően bő egy perc elteltével 8-1-re vezettek Vavra András fiai. Ezt követően azonban egy 11-0-s győri roham következett, a magas játékosok - Nárai Bence (12/3 pont), Gombás Gábor (10/6 pont) - tripláival fűszerezve. Az első negyedet meg is nyerte a Győr, majd a küzdelmes második végén, azaz félidőben 1 ponttal a hazai csapat állt jobban.

A második félidő elején egy hazai duplára két győri tripla érkezett válaszul. Ezt követően azonban az Oroszlány, Wehner és az amerikai légiós Jestin Lewis (24/9 pont, 6 gólpassz) remek megmozdulásaival döntő csapást mért a győri csapatra egy 12-2-es száguldás formájában. A negyed vége Kiss Kornél (25/12 pont, 4 gólpassz) parádéját hozta, hiába emelt be egy triplát közben Puszta Dávid (20/6 pont) 15 pontos előnyt szerzett a negyed végére az OSE a 7-800 fős, határtalanul lelkes szurkolótábor legnagyobb örömére. A befejező negyedben még rátettek egy lapáttal a hazaiak, s a fiatal Kovács Gábor (10/6 pont, 5 lepattanó) néhány remek megmozdulásának köszönhetően fölényes győzelmet arattak.

SMAFC-NYME - Metal Work Bonyhádi KSE 78-73 (19-17, 19-13, 13-26, 14-9, 13-8)

20 másodperc eleteltével 4-0-ra vezetett a SMAFC, majd Baki Sándor (24/6 pont, 9 lepattanó) és Meixner Márk (14/6 pont) vezetésével egy 11-2-es rohamot bemutatva ellépett a Bonyhád. A negyed második fele a Békésből Sopronba visszatérő Kovács Benedeké (21 pont, 13 lepattanó) volt, az ő eredményessége révén visszavette a vezetést a SMAFC.

Lendületben is maradt, 6 ponttal ellépett, ám a szakasz közepén az agresszív védekezésével több labdát is szerző Bonyhád egy 8-0-lal fordított. A félidő hajrája egyértelműen a SMAFC csapatáé volt, amely egy 15-2-es részhajrával 10 pont fölötti vezetést szerzett, szünetben 8 ponttal járt ellenfele előtt a SMAFC.

Térfélcsere után a bonyhádi gárda agresszív letámadásával gyakran hajszolta bele eladott labdákba a fiatal soproni együttest. Egyértelműen a vendégeké volt ez a negyed, felállt védelem ellen is könnyűszerrel szerezték betörésekből a kosarakat. A záró szakasz közepén 9 ponttal vezetett a Bonyhád. A SMAFC-ban a fiatal, addig pont nélkül álló Papp Barna (11 pont, 4 gólpassz) lépett elő, s remek megmozdulásaival, valamint Kovács utolsó másodperces duplájával a hazai együttes hosszabbításra mentette a meccset.

A túlórát a Bonyhád kezdte jobban, ráadásul Kovács kipontozódott. Rátvay hozta vissza a soproni reményeket, miközben Baki 4 büntetőből hármat kihagyott. A végjátékban újra jött egy kis Papp-parádé, valamint Berneczei László (11/3 pont, 10 lepattanó) is megvillant, így a hazaiak a sírból visszahozva a meccset, nyerni tudtak.

A két együttes együtt 5/45-ös (1/22 illetve 4/23) triplamutatót produkált. A SMAFC 23, a Bonyhád 19 labdát adott el. Ami fontos része volt a hazai diadalnak az a lepattanóharc 52-40-es megnyerése - no meg a Bonyhád igen gyenge, 50% alatti (17/35) büntetőzése.