07
Sep
2016
2016. szeptember 7.  |  22:19

Fordulatos mérkőzésen az első félidőben még 3 pontos hátrányban lévő válogatottunk parádés második félidejének köszönhetően bravúros győzelmet aratott Macedóniában Eb-selejtezőn, s óriási lépést tett a kontinensviadalra való kijutás felé.

Macedónia-Magyarország 66-76 (17-15, 18-17, 13-16, 18-28)

Kavadarci, férfi Eb-selejtező, 4000 néző.

Magyarország: WITTMANN 11/9, VOJVODA 27/12, HANGA 15, TÓTH N. 7/3, KELLER 9/3. Cs.: Kovács P. 2, Tóth Á. Perl 5/3, Eilingsfeld, Ferencz.

Montenegró: Kosztoszki 7/3, Sztojanovszki 16/3, Magdevszki 4, Travis 12/3, Janeszki 6, csere: Gyuroszki 5/3, Gyujkovikj 5, Mladenovszki 1, Nikolovszki 8, Karagyovszki 2.

Kipontozódott: Tóth Á. (29.p), Keller (30.p.), Wittmann (38.p.)

Jól kezdett válogatottunk, Keller Ákos eredményességére építve 7-2-vel indított. A folytatásban feljött a hazai csapat, de a negyed hajrájáig ha szűken is, de a magyar csapat vezetett, a negyed végén fordított Macedónia (17-15).

A második szakasz Tóth Norbert triplájával indult, majd Hanga Ádám 2+1-es akciójával a negyed 6-0-s kezdésével 4 ponttal elléptek legjobbjaink. Hamar egyenlített Macedónia, majd újra fej-fej mellett haladtak a felek, minimális magyar vezetés mellett. A félidő hajrájában egy triplával fordított a hazai csapat, s szünetben 3 ponttal vezetett (35-32).

Szünet után összeállt a védekezés, s az első 4 percben egy 6-0-lal a 3 pontos hátrányt ugyanekkora előnnyé alakította át Sztojan Ivkovics legénysége. Újra a macedón csapat futott az ekkor Vojvoda Dávid vezette mieink után. A negyed hajrájában Wittmann Krisztián hármasával 6 pontosra nőtt a magyar előny. Az etap egy 6-0-s hazai rohammal, s 48-48-as döntetlen állással zárult. Sajnos ekkorra Tóth Ádám után Keller is kipontozódott.

A befejező 10 perc Vojvoda triplájával kezdődött, majd Wittmann két hármast dobott, sőt Vojvida majd Hanga is villant, a 36. percben 10 ponttal elhúztunk. V. Szjanovszki triplájával próbált zárkózni Macedónia, szerencsére Tóth Norbert azonnal felelt egy kettessel. Megtört a lendület, 5 pontra feljöttek a hazaiak. Ivkovics időt kért, büntetőkkel még 3 pontra feéjött Macedónia. A végjátékban aztán Vojvida Dávid előlépett vezérré, két triplát, s közte egy duplát dobott, s bebiztosította a fantasztikus győzelmet.

Sztojan Ivkovics: - Gratulálok a fiúknak, eddig is ők érték el el a sikereket, ez a mai is az ő érdemük. Aki ma itt volt, láthatta, hogy reagált a csapat a stresszhelyzetekre. Talán most már érti mindenki, hogy miért volt olyan a felkészülésünk, amilyen. Sok utazással, kiállítással, stresszhelyzetek generálásával. Sikerült reagálnunk az ellenfél minden húzására, teljesen megérdemelten nyertünk. Büszke vagyok a fiúkra, és köszönöm a magyar nagykövetségnek, hogy kijöttek, és a helyszínről szurkoltak nekünk.

A magyar válogatott 3 mérkőzés után 100%-os teljesítménnyel az első helyen várja a folytatást.

A csoport másik mérkőzésén: Nagy-Britannia - Luxemburg 95-72

A következő mérkőzés: Nagy-Britannia - Magyarország, szeptember 10. (szombat) 19.30. London