U18-as fiú Európa-bajnokság: drámai csatában buktuk el a feljutást
09
2016
2016. augusztus 9.  |  19:41
Mindkét csapat sok hibával, kapkodva kezdte az U18-as, B-divíziós Európa-bajnokság bronzmeccsét, amely a feljutásról is döntött. A mieink a 4. percben dobták az első kosarukat, az ötödikben a másodikat, és többet már nem is szereztek. 4-2-re még mi vezettünk, de a szlovákok fordítottak, és 6-4-re (mindössze 10 pont született a nyitó negyedben) megnyerték az első tíz percet. Mindkét csapat gyatrán dobott, 20-10-re megnyertük a második etapot, így 24-16-ra vezettünk félidőben.

A szünet után fordított az ellenfél, de végül 41-37-es vezetéssel várhattuk a záró felvonást. Ahol aztán ismét északi szomszédaink jártak előbbre. Kilenc másodperccel a vége előtt Kucsora büntetőivel 59-60-ra zárkóztunk, majd Durázi hét másodperccel a vége előtt fordított egy 2+1-es akcióval. De még nem volt vége: Hebibi a végén vitatható körülmények között szerzett hármasával nyertek, és drámai körülmények után A-divízióba jutottak a szlovákok.