U18-as fiú Európa-bajnokság: nem jutottunk a döntőbe
06
2016
2016. augusztus 6.  |  22:26
Szombat este Ukrajna ellen játszott a szkopjei B-divíziós Európa-bajnokság elődöntőjében a magyar fiú U18-as kosárlabda válogatott. A győztes már biztos feljutónak mondhatta magát.

Jól kezdtünk, az első negyed egál eredményt hozott, a félidőre pedig tíz pontos előnnyel mehettünk pihenőre. A szünet után sajnos bent ragadtunk az öltözőben, „bedeszkázták" a gyűrűt a mieink számára, míg keleti szomszédaink vérszemet kaptak, a harmadik negyedet tizenöt ponttal veszítettük el. A záró felvonásban nem sikerült visszakapaszkodnunk, végleg elúszott a hajó. Ukrajna döntőbe jutott, és jövőre A-divíziós lesz, míg a mieink holnap a bronzmérkőzésen vigasztalódhatnak, ahol a feljutás is a tét.

Magyarország U18 - Ukrajna U18 58-78 (20-20, 23-13, 12-27, 3-18)