U18-as fiú Európa-bajnokság: a legjobb 4 között a mieink
05
2016
2016. augusztus 5.  |  17:18

Péntek délután megkezdőddött a szkopjei B-divíziós, U18-as fiú Európa-bajnokságon az egyenes kieséses szakasz. A legjobb nyolc csapat száámára a tét már az elődöntőbe jutás volt, az ellenfelünk pedig Belgium csapata, amely a B-csoport második helyén végzett.

A mérkőzés elején beragadtak a mieink, a belgák pontosan és gyorsan játszottak, az első negyed végén 4, a félidőben már 13 pont volt az előnyük. A fordulás után azonban minden megváltozott, egy 12-0-ás rohammal feljöttünk, majd Kucsora és Durázi vezérletével fordítottunk is. A harmadik negyedet nem kevesebb, mint 23 ponttal nyerte meg Ferenczi Tamás legénysége.

A záró szakaszban a belgák mindent megpróbáltak, egy perccel a vége előtt vissza is kapaszkodtak 3 pontra (66-63), ekkor azonban Kucsora szerzett duplát, a belgák viszont nem találtak be, így a magyar válogatott hatalmas bravúrral szombaton már az elődöntőben folytathatja. Ellenfelünk a cseh-ukrán párharc győztese lesz.

Magyarország U18 - Belgium U18 68-63 (16-20, 12-21, 29-6, 11-16)