U18-as fiú Európa-bajnokság: négyből négy
02
Aug
2016
2016. augusztus 2.  |  21:31
Egy nap szünet után folytatta szereplését a szkopjei U18-as B-divíziós Európa-bajnokságon a magyar fiú kosárlabda válogatott. A mieink a csoport éléről, veretlenül várták a nyeretlen írek elleni találkozót.

A papírformának megfelelően indult a mérkőzés, az első negyedet 22-8-ra, a másodikat 21-10-re nyertük, így a félidőre már el is dőlt minden (43-18). A folytatásban még tovább nőtt a különbség, így már csak formalitás volt a záró felvonás. Ferenczi Tamás bátran forgatta csapatát. Megtehette, mert együttese talán a vártnál is könnyebben hozta a kötelezőt, és ezzel továbbra is veretlen az Eb-n, ahol holnap a bolgárokkal találkozik.

Egyetlen negatívum Chester Lewis térdsérülése, amely elég komolynak tűnik, valószínűleg már nem számíthat rá a szakmai stáb a folytatásban.

Magyarország U18 - Írország U18 94-55 (22-8, 21-10, 24-15, 27-22)

U18-as, B-divíziós Eb

A-csoport, 4. forduló

Szkopje, Jane Sandanski Sport Center

Magyarország: Kucsora 15/6, Rudner 5/3, Kerpel-Fronius 5, Durázi 11, Pápai 4. Csere: Völgyi 11, Fazekas 3/3, Németh 6/6, Bordács 12, Krnjajszki 3, Fülöp 10, Lewis 9.

Ferenczi Tamás, a magyar válogatott szövetségi edzője: - A kötelező győzelem megszerzése mindig nehéz feladat, a mai sem volt könnyű. Az elejétől fogva kontrolláltuk a mérkőzést, minden negyedben viszonylag jól védekeztünk, támadásban kreatívan, szellemesen játszottunk, egyedül a büntetődobásokkal álltunk hadilábon. Mai győzelmünk ellenére nem vagyunk boldogok, hiszen egyik játékosunkat, Chester Lewist térdsérülés miatt elveszítettük. Innentől kezdve kettőzött erővel küzdünk, és már csak miatta is megteszünk mindent annak érdekében, hogy minél sikeresebben szerepeljünk az Európa-bajnokságon.