U18-as fiú Európa-bajnokság: fölényes siker
31
2016
2016. július 31.  |  07:59

Második meccsét Ciprus ellen játszotta szombaton a kontinenstornán a magyar válogatott.

Az első negyed még viszonylag szoros volt, legalábbis az eleje. A 8. percben még 14-11 volt az állás, ám innentől zsinórban hét magyar pont érkezett, és már az első negyedre tisztességes előnyre tettek szert a mieink (21-11). A folytatást 10-2-vel kezdték Duráziék, aminek köszönhetően fokozatosan elhúzott a magyar csapat, és a félidőre már közel 30 pont volt a két gárda között, eldőlt a mérkőzés (46-19).

A szünet után sem változott a játék képe, a ciprusiak mindössze öt pontra voltak képesek a harmadik tíz percben, 45 pontos előny birtokában várhatta a formalitásnak tűnő utolsó felvonást Ferenczi Tamás együttese. A mieink végül kiütéssel, 47 ponttal nyertek.

Ferenczi Tamás, a magyar válogatott szövetségi edzője: - A győzelem mellett külön öröm volt, hogy a csapat kellő komolysággal és alázattal állt hozzá a mérkőzéshez. Ennek köszönhetően már az első félidőben sikerült eldönteni a találkozót. Mindenki megfelelő játéklehetőséghez jutott, a sérült játékosainkat pedig tudtuk pihentetni, holnap egy kulcsfontosságú mérkőzés vár ránk a házigazda macedón válogatott ellen.

Magyarország - Ciprus 88-41 (21-11, 25-8, 23-5, 19-17)