U16-os fiú válogatott: újabb győzelem
27
2016
2016. július 27.  |  21:27
Magyarország U16 - Szlovénia U16 (2. mérkőzés) 78 - 70 (16-18, 19-20, 25-12, 18-20)

Székesfehérvár, MKOSZ Edzőcsarnok

Somogyi 13/3, Dancsecs 16/12, Kelenföldi, Kovács 2, Meleg 12 Cs: Tóth 7/3, Martinez 15/6, Takács Martin, Sitku 4, Kalmár 4, Takács Milán 4, Varga 1

Nagyon kemény egészpályás és félpályás letámadással kezdtek a vendégek, a magyar csapat nehezen találta az ellenszert, sok hibát követett el. Támadásaink szervezetlenek és pontatlanok voltak ebben a periódusban. A második negyedben sem sokat változott a játék képe, jobbára a szlovén csapat akarata érvényesült a pályán. A szünetben 3 pontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A harmadik játékrészben a házigazdák jó védekezésének és szervezett támadásainak köszönhetően 10 pontos előnyre tettek szert. A negyedik negyed kísértetiesen hasonlított az előző napi mérkőzés záró szakaszára, néhány hibánkat nagyon jól használta ki ellenfelünk és szorossá tette a mérkőzést, de mindig volt valaki a csapatban, aki hozzá tudott tenni a játékhoz. Egy-két jó védekezéssel és eredményes támadással minimális előnnyel mentünk be az utolsó 2 percbe. Ellenfelünknek faultolnia kellett, amit okosan oldott meg a csapat és végül 8 pontos győzelmet szerzett.

Váradi Attila vezetőedző:

- Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, nemcsak egy jól felkészült csapat ellen kellett felvenni a harcot, hanem saját magunkat, fáradtságunkat is le kellett győznünk. Gratulálok játékosainknak!