U20-as fiú Eb: a bennmaradás elnapolva
22
2016
2016. július 22.  |  22:41
Péntek este annak a ténynek a tudatában lépett pályára Svédország ellen a magyar U20-as fiú kosárlabda válogatott Helsinkiben, az A-divíziós Eb-n, hogy győzelem esetén megőrizhetik helyüket a legjobbak között.

Sajnos azonban nem indult jól a mérkőzés, pillanatok alatt elhúztak 10-2-re a svédek, akik a palánk alatt sokkal dominánsabbak voltak. Az első negyed után 12-22, a félidőben 21-39 volt az állás.

A folytatásban sem változott a játék képe, az északiak őrizték magabiztos előnyüket, és megérdemelten nyertek.A magyar válogatott többet már nem hibázhat, szombaton Belgium ellen győzelem esetén még van esély a bennmaradásra.

Pór Péter, a magyar válogatott szövetségi edzője: - Első nekifutásra nem sikerült bebiztosítani a bennmaradást, de nem állunk le, megyünk tovább, holnap egy sorsöntő meccs vár ránk, megpróbáljuk összekapni a fiúkat. A mai meccsen a vereség egyik legfőbb oka az volt, hogy rengeteg, húsz támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek. 62 kapott góllal lehetett volna nyerni, de a 43 dobottal nem. Ez sajnos nagyon kevés. Támadásban erőtlenek voltunk, sokat hibáztunk, nem jól oldottunk meg szituációkat, még a ziccereket is elhibáztuk.

Magyarország U20 - Svédország U20 43-62 (12-22, 9-17, 12-17, 10-6)