19
Jul
2016
2016. július 19.  |  22:01
A finnországi U20-as Európa-bajnokság negyedik napján Törökországgal játszott a magyar válogatott.

Ezúttal jobban sikerült a rajt Pór Péter együttesének: végig partiban voltunk riválisunkkal a pontszegény első negyedben. Tíz perc után 15-12 volt az állás. A folytatásban is agresszív, kemény és az eddigieknél sokkal pontosabb játék jellemezte a mieinket. Pongó dudaszós duplájával alakult ki a félidei 37-30-as török előny.

A szünet után még egyenlített is a magyar csapat, a harmadik negyed hajrájára aztán ismét elment az ellenfél. A végére érvényesült a papírforma, megnyílt az olló, nemzeti csapatunk újabb vereségével az A-csoport negyedik helyén zárt.

Folytatás szerdán 15:15-től a B-csoport első helyezettje ellen.

Pór Péter, a magyar válogatott szövetségi edzője: Az előző két meccshez képest sokkal koncentráltabban kezdtünk. Mind védekezésben, mind támadásban voltak nagyon jó periódusaink. Kevesebb hullámvölgyünk volt, ennek köszönhetően azt hiszem, sikerült egy jó meccset játszani a törökökkel. Most végre sikerült előrelépnünk egy kicsit, ezt kell átmentenünk a következő, számunkra nagyon fontos mérkőzésekre, és lehetőleg még jobb játékot kell nyújtanunk.

Törökország U20 - Magyarország U20 81-64 (15-12, 22-18, 21-18, 23-16)