U20-AS LEÁNY EB: MEGVAN A BRONZ ÉS A FELJUTÁS
17
2016
2016. július 17.  |  19:51

Vasárnap este a montenegrói Podgoricában zajló U20-as B-divíziós EB-n a magyar leány válogatott hatalmas tétért lépett pályára. A bronzérem mellett a feljutásért harcoltak Imreh Ajtony tanítványai.

A csehekkel már találkoztak a lányok a torna első csoportkörében, akkor magabiztos győzelmet aratva, azonban a bronzmeccs sokkal kiegyenlítettebbnek, izgalmasabbnak ígérkezett. Így is lett, egy rohanósabb első negyedet követően a védekezésé lett a főszerep (a második negyedben mindössze 13 pont született).

A hajráig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Másfél perccel a vége előtt, 1 pontos vezetésünknél Gaislerova talált be távolról, ezzel 2 pont lett a cseh-előny. 1-1 sikertelen támadás után fél perccel a vége előtt Dubei Debóra egy fantasztikus triplával fordított az eredményen. A csehek időt kértek, ám az utolsó pillanatokban elengedett hármasuk sikertelen volt, így a magyar válogatott 50-49-re győzött.

A lányok hatalmas csatában, szenzációs küzdeniakarással kerekedtek felül a bronzéremért, illetve a feljutásért folytatott harcban.

Magyarország U20 - Csehország U20 50-49 (15-19, 7-6, 14-13, 14-11)

Magyarország: Dubei 19, Weninger 5, Horváth B. 4, Bach 2, Kuttor 4, Dobos, Nagy D. 7, Horváth K. 1, Solymosi 2, Markó 6.