FÉRFI NB I: A KÖRMENDÉ A BRONZÉREM
08
2016
2016. június 8.  |  21:45

A férfi élvonalban a bronzpárharc két nyert győzelemig tart, és miután a Paks és a Körmend az első két összecsapás után 1-1-re állt, szerda este ki-ki mérkőzésre került sor az Atom otthonában.

A légiósokra építő vendégek, illetve a magyarokban bízó hazaiak nagyon belekezdtek, hatalmas dobópárbajjal indítva a találkozót. Az első negyed kosáresőjét (24-27), egy sokkal védekezőbb, taktikusabb második etap követte. Az első félidőben (41-39) a vasiak már 12 ponttal is vezettek, de egy 11-2-es rohammal az ASE fel tudott zárkózni.

A fordulás után Teo Cizmic együttese fordítani tudott, Channels triplája után már 8 ponttal is vezettek. Wiil és Kovács Ákos révén a Paks azonban közelebb lopódzott, ekkor még egy pillanatra feléledt a hazai szurkolókban a remény, de ezután a vasiak triplaparádéba kezdtek, melynek nem is lehetett más vége, mint vendéggyőzelem. A februári kupabravúr után tehát a bronzérem is Körmendre került.

ATOMERŐMŰ SE - EGIS KÖRMEND 75-86 (24-27, 17-12, 16-22, 18-25)

ASE Sportcsarnok, V.: Farkas G., Frányó P., Minár L. (Faidt M.)

ASE: KOVÁCS ÁK. 18/12, Medve 5/3, Barnies 14, Eilingsfeld 8, Tóth Á. 8. Csere: WATKINS 8, Will 10/6, Fomin 4/3.

Egis Körmend: PETTY 20/9, CHANNELS 23/15, MCKINNEY-JONES 14/9, DICKERSON 17/3, Duinker 4. Csere: Tóth N. -, Ferencz 5/3, Lakosa 3/3.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Körmend javára.