Férfi NB I: a Szolnok került közelebb az aranyhoz
07
Jun
2016
2016. június 7.  |  21:32
A férfi NB I döntőjében harmadszor is egymásnak feszült a Szolnok és az Alba. Az 1-1-es döntetlenről folytatódó párharcban ezúttal a Tiszaligeti Sportcsarnokban mérkőztek a felek, ahol a szokásos nagyszerű hangulat várta a csapatokat. Az előző derbin kiállított Milosevics és Myles távollétében kezdődhetett a harmadik összecsapás.

Hatalmas triplazáporral indult a mérkőzés, 5 gyors hármassal 9-6 lett a hazaiaknak, akiknek az egész első negyedben remekül ment a dobás, és 8 ponttal el is húztak (25-17).

A második negyed ugyanúgy folytatódott, ahogy az első véget ért - hazai triplával. Kovács Péter hármasa után Jones is pontosan célzott kívülről, így már 16-ra nőtt a címvédő előnye. Dzunics mester időt kért, ami hatott is a vendégekre, egy 9-0-ás futást produkálva szorossá tették a félidő végét (41-34). Vojvoda kosarával zárult a játékrész (46-38).

A térfélcsere után Lóránt vezérletével még közelebb férkőzött riválisához az Alba, a negyedik negyed elején pedig Csorvási pontjai után már csak 1 pont volt közte (77-76).  Vojvoda és Lóránt a finisben is egymást múlta felül. Az Alba folyamatosan az üldöző szerepét tudta csak eljátszani, amikor egyenlíthettek volna, a Szolnok mindig visszeverte a próbálkozásaikat. Másfél perccel a vége előtt Pearson egyenlíthetett volna két büntetővel, de csak az egyik dobást váltotta pontra, fél perccel a vége előtt pedig Vojvoda triplája véget vetett a meccs érdemi részének.

Hatalmas csata, igazi kosárhangulat, remek egyéni teljesítmények jellemezték az összecsapást, amellyel az Ivkovics-legénység egy lépésre került az aranytól, amelyet először pénteken próbálhatnak megtenni...igaz ehhez az Albának is lesz még egy-két szava.

SZOLNOKI OLAJ KK-TLI-ALBA FEHÉRVÁR 91-85 (25-17, 21-21, 26-28, 19-19)

Szolnok, 1700 néző. Vezette: Kapitány, Farkas G., Söjtöry

SZOLNOK: VOJVODA 23/6, VRBANC 18/12, KOVÁCS P. 11/6, Keller Á. 11/3, JONES 16/9. Csere: Boriszov 10/6, Gregory, Somogyi 2

FEHÉRVÁR: Simon B. 3/3, Markovics 7/3, PEARSON, 7, Spurlock 8/6, LÓRÁNT 30/9. Csere: CHERY 17/9, Csorvási 3, Supola 4, Tóth P. 2, Wright 4

Az eredmény alakulása. 3. perc: 12-8. 8. p.: 19-12. 13. p.: 31-17. 16. p.: 41-25. 18. p.: 41-34. 21. p.: 48-38. 26.p.: 59-55. 29. p.: 66-64. 33. p.: 77-76. 38. p.: 86-81. 40. p.: 88-85.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára

Fotó: Simon Erika /albakosar.hu