28
2016
2016. május 28.  |  18:47
Csata DSE - Kecskeméti KA 58-51 (13-9, 19-14, 20-15, 6-13)

A bajnokság során az alapszakaszban, és a főtáblán is találkozott már a két elődöntős alakulat egymással. Mindkétszer a fővárosiak nyertek (89-53, 60-55). Tegnap és tegnap előtt a Csata magabiztos játékkal, három sima győzelemmel nyerte meg az „A" csoportot. A Kecskemét neve mellett két győzelem és egy vereség állt, ez a „B" csoport második helyét jelentette számukra.

Tetőtől-talpig kékbe öltözött, harci díszben pompázó törzsszurkolók hangorkánja közepette kezdődött a találkozó. A Csatás lányok jól is kezdtek, Steier Viktória mindkét büntetőjét értékesítette. A kecskemétiek partiban voltak a fővárosiakkal, a hetedik perc végén 9-9-re állt az elődöntő. A Csatánál Horváth Fruzsina jeleskedett (4 pont), a pirosaknál a válogatott Révész Luca (5 pont) volt a leghatékonyabb. Az etap utolsó másodpercben Angyal Barbara dobott két pontot érő kosarat (13-9).

A második negyedben Madár Eszter (6 pont) vezérletével repülőrajtot vett a fővárosi alakulat, míg a túloldalon Kurtz Kamilla (4 pont) volt elemében (21-13). A Csata trénere nem volt maradéktalanul elégedett a látottakkal, és 23-15-nél időt kért. Erre Kurtz dobott egy triplát, majd Bakos Blanka három szimplát (23-21), tovább borzolva a kék szurkolók idegeit. Majd Boros Julcsi dupláival, Majsa Judit egyeseivel elhúzott a Csata (32-23), megnyugtatva ezzel a fővárosi tábort.

A harmadik negyed kezdetén Révész egyéni játéka eredményezett fontos pontokat, és Burján hármasa is célba talált. A Csata nyakában lihegett a Kecskemét (34-32). Horváth és Madár egy-egy duplával igyekezett lerázni az üldözőt (38-32), de Schlégl Odett hasonlóval válaszolt (38-34). Miután a két válogatott Angyal és Horváth is betalált (42-34), a kecskemétiek mestere időt kért. Egy perccel a szünet előtt 10 pontosra duzzadt a Csata előnye, amit a végjátékban megfejeltek még néggyel (52-38). Angyal és Horváth egyaránt 8-8 ponttal járult hozzá csapata negyedbeli sikeréhez.

Az utolsó tíz perc elején Schlégl és Kurtz ketteseinek révén a pirosak visszajöttek 10 pontra (52-42). A Csata nem érezte a gyűrűt, öt percig gólképtelenek voltak a fővárosiak, Horváth duplája szakította meg a rossz szériát. Mikor Angyal is betalált (56-44), Tóth Viktor egy perc erejéig magához rendelte tanítványait. Kurtz hármasának és Révész duplájának köszönhetően sikerült még feljebb zárkózni, de győzelmi esélyeik ekkor már nem voltak a kecskemétieknek (58-51).

Legjobb pontszerzők: Angyal 16, Horváth 14, Madár 10, illetve Révész 17, Kurtz 14.

Zelenák Wéber Krisztina (Csata): - A Kecskeméttel mindig nagyon megszenvedünk, nem értem miért. Kicsit több tűzzel, nagyobb pontossággal kevésbé nehezítettük volna meg saját dolgunkat. Készülünk a holnapi döntőre.

ifj. Tóth Viktor (Kecskemét): - Óriásit küzdöttek a lányok, le a kalappal előttük, nem lehet eléggé dicsérni őket a mai teljesítményükért, azért, amit csapatként tettek.