Csata DSE – Atomerőmű KSC Szekszárd 105-43
27
2016
2016. május 27.  |  22:38
Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd 105-43 ­ (24-11, 36-6, 19-20, 26-6)

A Csatának csak kellemes emlékei lehetnek a bajnokság korábbi szakaszában lejátszott Szekszárd elleni meccseikről. Mindhárom alkalommal elpáholták a Tolna megyeieket (94-54, 90-52, 116-57). A miskolci döntőben a Szekszárd két vereséggel, a Csata két sima győzelemmel rajtolt.

Hatalmas Csata-zajjal indult a nap zárómérkőzése is, a fővárosiak drukkerhada végig biztatta kedvenceit.

Három és fél perc elteltével, 6-2-nél, szakította meg a játékot egy szekszárdi időkérés. A válogatott duót, Angyal Barbarát és Horváth Fruzsinát is felvonultató Csata-sor önmagához képest visszafogottan kezdett, a félidő felénél 8-6-ra állt a meccs. Ekkor megrázták magukat a fővárosi lányok, és egy 16-2-es rohammal 24-8-ra alakították az eredményt. A tini korú, szekszárdi Andi Hanna gyönyörű triplája zárta negyedet. Horváth 12, Angyal 8 pontig jutott az első felvonásban.

A következő etapban is tartott a Csata lendülete, 11-2-es futásukat (35-13) megelégelve Juhász Gábor kért egy kis időt, hogy felpörgesse lányait, nem sok sikerrel. A játékrész derekán már harminc egység volt a különbség (45-15). A bajnokaspiránsnak ebben a negyedben Madár Eszter szállította a pontok zömét, szám szerint 18-at, de Boros Julcsi (8 pont) is jól termelt. A túloldalon csak Liszkai Rebeka (6 pont) volt dicsérhető és eredményes.

A nagyszünet után semmi nem változott, a csatások továbbra is tömték a Szekszárd kosarát. Öt perc leforgása alatt 17 pontot tettek bele, válaszként Vincze Nikolett és Liszkai pakolt be a csatásoknak egy hetest (77-24). Négy perccel a meccs vége előtt komplett sort cserélt fővárosi gárda, a pontgyárosok mind a padra ültek. Ezt kihasználva Vincze dobott egy duplát, majd egy triplát, és négy büntetőt is elhelyezett gyűrűbe (77-33).

Az utolsó negyedet is gólvágói nélkül kezdte a Csata, ennek ellenére Farkas Fanni hajított egy triplát és Pánczél Ilona is egy kettest (86-37). Három perc elteltével tértek vissza a pályára - komplett sorcserével - a fővárosiak ászai. Meg is lett az eredménye, három perccel a vége előtt Horváth kettesével a Csata átlépte a százas határt (101-41). A másik oldalon továbbra is Vincze és Liszkai jeleskedett a pontszerzésben. A csatás Moharos Vera kettesével végződött a találkozó.

Legjobb pontszerzők: Horváth 23, Madár 22, Angyal 19, Boros 14, illetve Vincze 20, Liszkai 12.

Zelenák Wéber Krisztina: - Végre megtaláltuk saját ritmusunkat, és jól kihasználtuk magassági fölényünket.

Juhász Gábor: - Remélem, kimászunk holnapra abból a gödörből, amibe belenyomtuk magunkat, és a keresztjátékban bizonyítjuk, hogy nem véletlenül vagyunk itt a döntőben. Ehhez az kell, hogy végre valós tudásunknak megfelelő teljesítményt nyújtsunk. Gratulálok a Csatának!