Soproni Sportiskola – Zsíros Akadémia 69-90
2016. május 27.  |  19:06
Soproni Sportiskola - Zsíros Akadémia 69-90 (18-18, 15-24, 22-24, 14-24)

Sopron: Csendes 4, SCHÖLL 18/3, Balogh 2, BELLA 10, Kertész -, Simon 4, Tabajdi -, Kemény 2, Vámosi 2, GÁSZNER 17, Hajnal -, CSÁTALJAI 10/3.

Kőbánya: Pafféri 3, Szidor B. -, Szidor L. -, SEMMELVEIS 21/9, Györkös 3, Vámos 2, PAPP 13/3, KOLOK 15, SZŰK 15, IMOLAY 16, Vasas -, Uhlik 2.

A Zsíros Akadémia kezdte jobban a csalódott csapatok mérkőzését (0-7), a Soproni stáb két perc után időt is kért. Megtette hatását a gyors fejmosás, Gászner Flórián duplájával le is dolgozta hátrányát a pályaválasztó csapat (14-14). Egyáltalán nem látszott az együttesek játékán, hogy a tét a csoport harmadik helye, bátran kosárlabdázva olykor szép megmozdulásokat láthattak a kilátogatók, a negyed pedig döntetlenre végződött.

A kötelező sorcsere után is rendkívül motiváltak voltak a felek, a negyed derekáig a Kőbánya vezetett minimális különbséggel. Csátaljai Barna triplájával hosszú idő után újra egál volt a meccs (27-27), de megfordítani már nem sikerült a mérkőzést. Papp Dávid vezérletével a fővárosi alakulat újabb 7-0-s etapot produkált (27-34), sőt a nagyszünetig még növelni is tudták előnyüket.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a Sopron minden erejével a felzárkózáson volt, de amikor esélyük támadt az egyenlítésre, mindig közbecsúszott egy buta hiba, amelyet az akadémisták könyörtelenül kihasználtak. A Sopron többször is feljött 2-3 pontra, de előbb Semmelveis Dániel tripláival, majd Imolay Ákos és Szűk Zsombor kettő plusz egyes akcióival újra kétszámjegyű lett a Kőbánya előnye (55-66). Bali Ádám fiai a záró játékrészben sem adták fel, két gyors Gászner szerzett labda utáni gyorsindítással zárkóztak, időt is kértek a fővárosiak. A folytatásban állandósult a tíz pont körüli differencia, a végére pedig kissé szétesett a soproniak játéka, így megérdemelt Zsíros Akadémia győzelem született.

Bali Ádám: Az első félidőben totális csőd volt a játékunk, és hiába kapaszkodtunk becsülettel, nem bírtuk fizikailag. A srácok nagyon elfáradtak a reggeli szoros meccsünkön, és sajnos nem tudták azt a kosárlabdát mutatni, amit valójában tudnak. Gratulálok a Kőbányának!

Tápai Zsolt: Büszke vagyok a fiúkra, mert végre úgy kosárlabdáztunk, ahogy tudunk, és megmutattuk, hogy miért vagyunk a legjobbak között. Annak ellenére, hogy ez nem ért négy közé jutást, köszönöm a fiúknak, hogy meg tudtak újulni, remélem, hogy nem ez volt az utolsó győzelmünk, célunk az ötödik hely megszerzése.