27
2016
2016. május 27.  |  15:14
DVTK-ÉLKSK - Kecskeméti KA 48-61 (13-17, 12-13, 9-19, 14-12)

Az alapszakaszban már összefutott a két együttes, akkor kecskeméti diadal született (92-69).

Itt, az országos döntőn a miskolciak a tegnapi két fiaskó után ma szerettek volna javítani, az ellenfélnek viszont mindenképpen nyerni kellett ahhoz, hogy holnap elődöntőt játszhasson.

Nem indult jól a meccs a DVTK szempontjából: Balogh Noémi helyezett el a gyűrűbe két egypontost, majd Konfár Nikolett és Burján Laura is bevarázsolt egy-egy duplát a hazai publikum nagy bánatára (0-6). A diósgyőriek csak büntetőkből voltak eredményesek az első negyedben, Kecskés Karina nyolcat, Juhász Réka négyet, Kababaik Bianka egyet jegyzett belőle, miközben a túloldalon Burján mellett Révész Luca vitte a prímet, hintett egy duplát és egy hármast (13-17).

A második felvonás elején hét pontot kapott zsinórban a Diósgyőr (13-24), majd nem sokkal később, amikor tizenhat és fél perc telt el a meccsből, Ocsenás Flóra révén a hazaiak megszerezték első akció kosarukat (18-26). A negyedet pedig Bakos Blanka triplája és Ocsenás duplája zárta.

A harmadik játékrészt Révész 2+1-esével indult, majd Bakos és Burján is szórt egy hármast, nőtt a Kecskemét előnye (26-43). Az utolsó három találatot azonban a diósgyőriek jegyezték, Szalontai Dorina (1) és Berecz Panna (2), így „csak" mínusz 15-ről vágott neki a DVTK a záró etapnak.

A negyedik negyedben 8-3-mal indított Tóth Viktor együttese (37-57), és tulajdonképpen eldőlt a találkozó sorsa. Burjánék szépen osztották a blokkokat, sorba hatástalanítva ezzel a hazaiak betöréseit. A végjátékban a diósgyőriek legeredményesebb játékosa, Kecskés megszerezte ugyan a tizenkettedik pontját is, Tőzsér Virág meg az első kettőt, de ez már nem befolyásolta érdemben a találkozó kimenetelét.

Legjobb pontszerzők: Kecskés 12, Szegeczki 9, illetve Révész 16, Burján 11, Bakos 10.

Király Sándor: - Toldozott-foltozott csapatunk hitevesztetten, lélektelenül játszott. Száz százalékban én vagyok a hibás.

ifj. Tóth Viktor: - Sajnos, a megsérült Fekete Adriennt még tegnap elvesztettük, így nélküle kell játszanunk a továbbiakban. Nagyon nehéz küzdelmes találkozó volt. Örülök, hogy célunkat, a legjobb négy közé kerülést elértük.