2016. május 27.  |  15:11
Budapest Honvéd - Szombathelyi KA 67-82  (17-23, 18-10, 19-21, 13-28)

Honvéd: Kóródi -, Tanoh Dez -, Kovács -, Kármán 26, Nemes3, Dávid 2, Erdei13, Csók 2, Kőszegi 4, Tóth 12, Szulovszky 3, Rausch 2

Szombathely: Gosztola 2, Sipos 2, Sövegjártó 3 , Krepli -, Varga Á 11., Kenéz 15, Rédei 25, Nárai 14, Viniczay-, Kiss 10, Pajor -, Varga B -.,

Pontatlanul kezdtek a csapatok a feldobás után, több betörésből és lepattanóból visszatett dobás is kimaradt. A szombathelyiek ébredtek előbb, több kiharcolt büntetőt is értékesítettek. (7-13) A negyed végére magára talált a budapesti csapat is, ám a hátrányukat nem tudták csökkenteni. (17-23)

A második negyed gyors szombathelyi kosarakkal indult, így növelve tíz pontra előnyüket. A budapesti csapat szép egyéni megoldásokkal próbálta tartani a lépést. Erdei több kosara révén kicsit közelebb kerültek a vasiakhoz. Tóth szerzett labdái és szép egyéni megoldásai még közelebb vitték a szombathelyi csapathoz, akik sorozatban adták el a labdákat (28-31). Kőszegi kosarának köszönhetően a nagy szünetre a Honvéd átvette a vezetést (35-33)

A fordulás után a vasi akadémia gyorsan fordított, viszont a harmadik percben ismét döntetlen eredményt mutatott az eredményjelző. (41-41) A Szombathely betörésekkel és távoli dobásokkal, a Honvéd pedig gyors indításokkal és pozíció játékkal próbált pontokat szerezni. A budapesti csapat taktikája bizonyult eredményesebbnek, hiszen a negyed közepére kilenc pontos előnyt tudtak felépíteni. (52-43) A játékrész végére viszont új sebességi fokozatba kapcsolt a szombathelyi alakulat és előbb Kenéz, majd Kiss kosaraival ki is tudtak egyenlíteni a negyed végére. (54-54)

Az negyedik negyed az előzőekhez hasonlóan hatalmas küzdelmet hozott. Mindkét csapat próbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére. Ez a vasi alakulatnak sikerült eredményesebben, melynek köszönhetően a negyed közepére tíz pontos előnyt építettek fel. (61-71) A Honvéd megpróbálta gyorsítani játékát, ám ez az eredményesség kárára vált. A Szombathely pedig a biztos előny tudatában hosszan és eredményesen támadott. Varga bedobott ziccerével már magabiztos előnyre tettek szert. (65-82) Az utolsó perc már nem hozott változást, így a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia megnyerte a mérkőzését. A végeredmény 67-82.

Losonczy Dániel: Sajnos az egész éves problémáinkat az országos nyolcas döntőben sem tudtuk kiküszöbölni. Páran nem érezték át a döntő jelentőségét. Gratulálok a Szombathelynek!

Váradiné Szarka Ildikó: Gratulálok a csapatomnak! Megérdemeltük a győzelmet. Voltak ugyan hullámvölgyek, de már azt játszottuk, amit tudunk.