2016
2016. május 26.  |  21:14
Szombathely KA- Dávid Kornél KA 59-88 (24-28, 12-18, 18-19, 5-23)

Szombathely: Gosztola 9, Varga -, Kenéz 10,Rédei 3, Viniczay 5, Sípos 9, Sövegjártó 4, Zelkó 0, Nárai 8, Kiss 2, Pajor1 , Varga 8

Dávid KKA: Áment -, Csaba 16, Ág 7, Fehér 2, Awogbemi 20, Nagy -, Molnár 6, Csikós -, Körmöczi 4, Somlai-Kiss 28, Juhász -, Takács 5

Gyors fehérvári kosarakkal kezdődött a mérkőzés. Az első negyed elején inkább a támadójáték dominált mindkét csapatnál. Az 5. percben már 18-13-as székesfehérvári vezetést mutatott az eredményjelző. A Szombathely egy időkéréssel próbálta megtörni a rohanó játékot, amely sikeresnek bizonyult, hiszen kihagyott ziccerekre és eladott labdákra tudták kényszeríteni ellenfelüket. A negyed végére mindössze négy pontra csökkent a fehérvári előny (24:28)

A második negyed fehérvári letámadással indult, a vasiaknak többször nehézséget okozott a támadó térfélre juttatni a labdát. Több egyéni akciónak köszönhetően a fehérvári előny közel tíz pontosra nőtt a negyed 3. percére.(26-35).

Mindkét csapat a távoli dobásokkal próbálkozott, de nem sok sikerrel. A lepattanó csatákat rendre a fehérvári csapat nyerte Takácsnak köszönhetően. Mindkét oldalon sok kihagyott közeli dobással telt a negyed. A 10 pontos különbséget egyik csapat sem tudta megváltoztatni (34-44).

A szünet után rögtön személyi hibával kezdtek a vasiak. Fehérvári oldalon Zelkó értékesítette a büntetőket. A palánk alatt Awogbemi egyeduralkodó volt. Sipos kosarai sem tudták közelebb hozni a szombathelyi csapatot (46-57).

A záró szakaszra kicsit elfáradtak a csapatok, sok hiba volt minkét oldalon a közeli dobásokat illetően. Somlai-Kiss kosaraival tovább nőtt a fehérvári előny (58-78).

Váradiné Szarka Ildikó: Jól küzdöttünk a mérkőzés háromnegyed részében a magassági fölényben lévő Székesfehérvár ellen. Utána elfáradtunk és már nem abból kosárlabdáztunk, amiből tudtunk. Gratulálok az Albacompnak.

Szigetvári Zoltán: Nehezen indult a mérkőzés egy picit bent maradtunk az öltözőben. De aztán a fiúk felébredtek és azt játszották, amit tudnak, vagy amit elvárok tőlük. A második félidő egy kicsit jobb volt. Úgyhogy remélem egyre jobb és jobb lesz, bízom benne, hogy ez már nem fordul elő. Gratulálok az ellenfélnek.