Kosárlabda Akadémia Pécs - Soproni Darazsak Akadémia 49-74
15
2016
2016. május 15.  |  15:11
A bronzmeccset a Pécs kezdte jobban, de a második negyedtől már egyértelműen a Sopron akarata érvényesült.

Kosárlabda Akadémia Pécs - Soproni Darazsak Akadémia 49-74 (17-13, 7-19, 16-23, 9-19)

Legjobb dobók: Juhász 28/6, Kóbor 11/3 ill. Czukor 22/9, Balogh 19, Szeli 14.

Farkas Laura révén a Sopron szerezte meg a vezetést a bronzmeccsen. Juhász Dorka megrázta magát, triplát s néhány duplát is dobott, vezetésével egy 11-2-t bemutatva fordított a pécsi csapat. Soproni időkérés után Balogh Júlia vezetésével próbált faragni hátrányán a Darazsak.

Közel két és fél percig nem született pont a második negyed elején, majd Juhász értékesített egy büntetőt. Az első akciókosarat viszont a soproniak szerezték, Czukor Dalma triplát dobott, s ez egy 7-0-s rohamot indított el soproni részről, fordult a kocka. Átvette a vezetést a Darazsak. A negyed közepén fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő vége a Sopronnak sikerült jobban, 22-22 után kihasználva Juhász röpke pihenőjét egy 8-0-lal előnyt szerzett a Darazsak a támadásban sokat hibázó Pécs ellen.

Balogh kosár plusz büntetős játékával gyorsan 10 pont fölé nőtt a soproni előny. Varga Sára és Czukor révén 9-2-re nyerte a harmadik negyed első felét a Darazsak csapata. A negyed hajrájában új erőre kapott a Pécs, amelyben Juhász vezérlete mellett villant a triplát dobó Kóbor Gréta, valamint betörésből Tenyér Zsófia, s 45-28 után egy 12-4-gyel 10 ponton belülre került. A Sopront a hullámvölgyből Balogh húzta ki egy 2+1-es akcióval, majd Szeli Kitti hasonló megmozdulásával, s 15 pontos soproni vezetéssel zárult a 3. negyed.

A befejező 10 percet 7-0-lal kezdve gyorsan 20 pont fölé nőtt a Darazsak előnye, s ezzel eldőlt a bronzcsata.

Bekk Zsanett: - Nagyon örülünk, hogy ott vagyunk az ország négy legjobb csapata között. Az utolsó pillanatig hajtottunk, küzdöttünk, gratulálok a Sopronnak a győzelemhez és a bronzéremhez.

Czirják Szilvia: - Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült megszereznünk a bronzérmet. Ezúton is gratulálok játékosaimnak, s köszönöm nekik, valamint mindenkinek, aki valamilyen formában segített ennek a szép eredménynek az elérésében,