Debreceni (erő)demonstráció
13
2016
2016. április 13.  |  00:16
Minden negyedet megnyerve, a másodikban remekelve, Nagy Botond parádés játékával megnyugtató előnyt szerzett a DEAC a fővárosban, a BME-MAFC otthonában.

BME MAFC - DEAC 70-113 (24-32, 11-34, 17-22, 18-25)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság.

BME MAFC: BARTA 13/3, Bedőcs 3, SZÁLAS 19/9, MIHALICS 12/6, Tóth L. 8. Cs.: Gergely 2, Szemán 3, Galambos, Nebahaj, Somodi, Balogh.

DEAC: NAGY BENEDEK 9/6, NAGY BOTOND 36/27, GÁL 8/6 PATKOVIC 13/3, Kiss L. 5. Cs.: SZARKA 13/6, Lippai 5, Szendrei 5, OPRE 10/3, JÁVOR 9/3, Szakács.

Óriási dobópárbajjal keződött a mérkőzés, a nyitó szakasz közepén szerzett 7 pontos (20-13) előnyét gyakorlatilag megtartotta a negyed végéig a DEAC.

A második negyed elején a vendégek, a káprázatos dobóformát kifogó Nagy Botond vezérletével 18-0-lal indították a szakaszt. Ebben a negyedben 10 triplakísérletükből 8-at bedobtak a jelek szerint a Tüskecsarnokban is otthonosan mozgó debreceniek.

A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, Szálas Gábor vezérletével a hazaiknak is voltak ügyes, szép támadásai. A DEAC Nagy Botond elsősorban eredményessége révén növelni tudta megnyugtató előnyét. Dr. Nagy Ágoston csapatában több a kispadról beszálló játékos is sokat hozzá tudott tenni a gárda összteljesítményéhez. A vendégek - főleg idegenben - pazarnak mondható, 50%-is (18/36) triplamutatóval zárták a mérkőzést, s lényegében már az első összecsapáson eldöntötték a továbbjutást.