07
2016
Női negyeddöntő, 1. mérkőzés
2016. április 7.  |  01:01
Ellentétes félidők mérkőzésén a második félidőre "feltámadó" Közgáz nagy küzdelemben fordított a remek első félidőt produkáló, folyamatosan fejlődő NKE otthonában.

NKE SE - Közgáz 53-57 (13-10, 23-9, 6-19, 12-19)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, női negyeddöntő, 1. mérkőzés.

NKE: HÁJER 12/6, TARNAI 14/12, Kottán, SUPPÁN 14, ARADI 13. Cs.: Czakó.

Közgáz: LÉGRÁDI 8/3, Kovács P. 5/3, Vásárhelyi, SHIRIAN 13, IMRE 17. Cs.: Péter 2, KATONA 9, Bauer 2, Donkó, Abaházy 2.

Suppán Anna vezérletével 6-1-gyel indítottak a hazaiak, majd a szakasz közepén már 11-3-ra vezettek a tompán kezdő Közgáz ellen. A negyed második felében elsősorban Katona Bianka eredményessége révén feljöttek a vendégek. A második szakasz első felében Aradi Zsanett és ismét Suppán volt eredményes hazai részről, a félidő hajrájában pedig Hájer Tamara, valamint Tarnai Kata tripláival 20 pontra (35-15) nőtt a hazai csapat előnye. A félidő végén Kovács Petra triplájával csökkentette tetemes hátrányát a Közgáz.

Térfélcsere után Imre Nóra vezérletével egy lehengerlő, 12-0-s "száguldással" kezdett a védekezésén szigorító, így jobb ritmusban is támadó Közgáz. Az első hazai pontokra szünet után csaknem 7 percet kellett várni, Tarnai dobása 3 pontot ért az NKE együttesének. A negyed végén Shirian Fatime villanásaival 3 pontra jöttek fel a vendégek.

A záró szakaszt 4-0-lal indítva először jutott előnyhöz a Közgáz. No nem sokáig, ugyanis ekkor Hájer jelentkezett újabb triplával. "Eleredt a triplaeső", Légrádi, majd a túloldalon Tarnai is betalált távolról. A záró szakasz közepén még 4 ponttal a NKE vezetett, de a hajrában érvényre jutott, hogy a Közgáznak hosszabb a kispadja a mindössze 6 játékost forgató hazai együttesénél. Az utolsó 5 percet Shirian és Imre eredményességére építve 12-4-re nyerve fordított, s lépéselőnybe került a lepattanózást 50-36-ra nyerő Közgáz.