26
2016
Kettős MEAFC-siker a szegediek ellen
2016. március 26.  |  01:52
Mind a hölgyeknél, mind pedig az uraknál magabiztosan győzték le a miskolciak a szegedieket. A női mérkőzésen egy káprázatos egyéni teljesítmény kellett a MEAFC sikeréhez, a férfi taláékozón pedig 100 pont fölött dobtak a vendéglátók.

MEAFC-USC Szeged 82-64 (28-15, 15-18, 21-19, 18-12)

Miskolc, egyetemi és főiskolai bajnokság, nők keleti csoport.

MEAFC: BAKOS 14/3, VERES 18, Bacsó 6, Kovács K. 3, ARAD 39. Cs.: Faragó 2, Balogh N.

Szeged: Török 9, HOVORKA 25/3, Turcsányi, HORVÁTH ZS. 25/3, Karlóczai Zs. 5.

A találkozó elején Arad Zsófia vezérletével szinte állva hagyta a MEAFC az erősen tartalékosan, mindössze 5 játékossal érkező szegedi együttest. 12-3-ra, majd 19-6-ra is vezetett a miskolci csapat, amely megnyugtató előnyt szerzett a negyed végére. A két középső negyedben Horváth Zsanett és Hovorka Sára eredményes, ponterős játáka révén kiegyenlítetté tudta tenni a mérkőzést a Szeged, de Arad Zsófiát nem tudták tartani a vendégek,ráadásul Bakos Eszter és Veres Zsanett is be-besegített neki a pontszerzésben.

Összességében a MEAFC magabiztos rajt-cél győzelmet aratott, a hazai csapat pontjainak csaknem felét jegyezte Arad Zsófia, aki 39 ponttal, 17 lepattanóval és 4 blokkal fejezte be az összecsapást. Szegeden két dupla-duplázó is volt, Horváth 25 pontot és 12 pattanót szerzett, Hovorka pedig szinte hajszálra ugyanúgy teljesített (25 pont, 11 lepattanó).

MEAFC-USC Szeged 105-64 (30-20, 34-13, 17-15, 24-16)

Miskolc, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

MEAFC: Nagy Zs.4, HORVÁTH M.23/3, OROSZ 30/12, SÖRLEI 18/12, DJAHNIT 24/3. Cs.: Jurányi 6.

Szeged: Gyuricskó 17/6, Horváth R. 18/3, Zsom 12/3, HALÁSZ 12, Kovács J. 5. Cs.: Kamenik.

9-2-vel indított Orosz Bence vezérletével a MEAFC, majd óriási dobópárbaj alakult ki az első negyedben, amely összesen 50 pontot hozott, 30-20-ra vezettek a hazaiak. Az összecsapás a második negyed közepén dőlt el, amikor 33-26-os vezetése után a 13. és a 17. perc között egy Horváth Marcell és Riadh Djahnit vezette 18-0-lal 25 pontosra nőtt a MEAFC előnye.

Térfélcsere után is a hazaiak akarata érvényesült. A triplákat jóval pontosabban dobó (10/26, 38,46% ill. 5/32, 15,625%), a lepattanózást óriási fölénnyel (52-21) nyerő miskolci együttes kiütéses, 41 pont különbségű győzelmet aratott.

A hazaiaktól három játékos is dupla-duplát ért el, Orosz 30 ponttal és 11 lepattanóval, Djahnit 24 ponttal és 12 pattanóval, Horváth pedig 23 ponttal és 12 pattanóval zárt.