23
2016
Magabiztos ELTE-BEAC győzelem
2016. március 23.  |  01:35
A női alsóházi rangadón az utóbbi hetekben az élcsapatokkal is szoros meccseket játszó ELTE-BEAC fölényesen verte a veszprémieket.

Március 20., Tüskecsarnok

ELTE-BEAC - PE Petőfi SE 70-28 (17-6, 20-6, 16-7, 17-9)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, női nyugati csoport.

ELTE-BEAC: CSAJKÓ 6, WIESNER 17/9, ÁRVAY 16, Sziráki 7, Wunderlich 8. Cs.: MANGLIÁR 14/6, Deberceni.

Veszprém: Kanik 4, Vass V., Gyócsi, Takács E. 10/6, GUTAI 12. Cs.: Frank 2, Nagy V.

Az első percek kiegyenlített játéka, s 6-4-es vezetése után egy 8-0-lal Árvay Lúlia vezetésével megugrott a hazai együttes, s a negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerzett.

A meccset a második negyed közepén döntötték el a hazaiak, akik Wiesner és Mangliár tripláira építve 19-8 után egy 14-0-lal 25 pontos előnyre tettek szert, s ezt az előnyt szünetig meg is tartották.

Térfélcsere után is fölényben játszott az ELTE-BEAC, amely a lepattanózást 63-39-re nyerte, s ennek köszönhetően - bár voltak időszakok, amikor sok helyzetet kihagytak a hazaiak, 19 eladott labdába a veszprémieket -  fölényes győzelmet arattak.