16
2016
Hosszú hajrával nyert a TF
2016. március 16.  |  02:28
Kemény, küzdelmes, fordulatos rangadót játszott egymással a két csapat, az összecsapás végén a záró szakasz előtt még 7 pontos háttrányban lévő, a negyedik negyed elejét nagyon "megnyomó" hazai együttes örülhetett.

TFSE - EKF SE 73-67 (15-13, 13-17, 13-18, 32-19)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

TF: Tóth D. 8, HORVÁTH K. 31/15, PETRUCSIK B. 9/3, Bonitzer 2, Mostbacher 2. Cs.: DEBRECENI D. 2, Bódi 6.

Eger: TÓTH Z. 21/15, , Jakab 8/6, Frey 3/3, Ungi 9, CSÁKVÁRI 10/3. Cs.:CSABÁK 16/3, Kis S., Fülöp G., Horváth R.

Az első 5 perc Tóth Zoltán és Horváth Kristóf pontpárbaját hozta. A negyed közepén 4 ponttal meglépett az Eger, ám a szakasz küzdelmessé váló hajrájában a két Bence, Petrucsik és Bódi jóvoltából fordított a TF.

A jól védekező hazaiak a második negyed közepén Horváth és Bódi jóvoltából 6 pontos előnyt szereztek. A szakasz közepén Jakab Zsolt triplájára építve egy 7-0-s futással fordított az Eger, amely 2 pont előnnyel térhetett pihenőre.

A második félidő eleje egyértelműen a Tóth vezette vendégeké volt, akik a harmadik szakasz közepén 9 ponttal elléptek, sőt a szakasz hajrájában Tóth triplájával ez 10-re nőtt, ebből faragott egy hármassal a szakasz végén Horváth.

Ez óriási lökést adott a TF-nek, amely egy Horváth, valamint Debreceni Dániel vezette "lehengerlő" 11-0-lal kezdve a befejező szakaszt és fordított - hiába kért közben kétszer is időt az Eger. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a felek, a szakasz közepén Petrucsik és Csákvári Csaba "váltott" triplát. A Horváth-Debreceni kettős jóvoltából többször is megugrott 5-6 ponttal a TF, de Jakab, valamint Csabák Balázs triplákkal versenyben tartották a vendégegyüttest. Az utolsó percben Frey Patrik is beemelt egy hármast, 2 pontra visszahozva az Eger csapatát, ám a végén Petrucsik büntetőivel, valamint Debreceni kosarával a TF nyerte a remek csatát.

Horváth Kristóf 50%-hoz közeli 5/11-es triplamutatóval zárt 31/15 ponttal, s 6 gólpasszt is kiosztott társainak, Debreceni Dániel pedig hozzá hasonlóan igen izmos 15 pontos, 17 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót. Az egri csapatban Csákvári Csaba ért el dupla-duplát, 10 pontja mellé 17 lepattanót szerezve.