11
2016
Kettős Közgáz-fordítás Miskolcon
2016. március 11.  |  03:20

Tartalékosan utazott le a két Közgáz-csapat a miskolci meccseire, s egy negyed után mind a női, mind pedig a férfi meccsen a hazaiak vezettek. A Közgáz a hölgyeknél csak nagyon nehezen, a férfiaknál könnyebben fordított.

MEAFC-Közgáz 60-64 (15-10, 17-11, 14-17, 14-26)

Miskolc, egyetemi és főiskolai bajnokság, nők keleti csoport

MEAFC: Kostyó 11/9, Bakos, PAPP 8, Kovács K. 7/3, ARAD 24/3. Cs.: VERES 10, Bacsó.

Közgáz: Légrádi 7, KOVÁCS P. 14/3, Vásárhelyi 10, SHIRIAN 19, ABAHÁZY 13. Cs.: Bauer.

Az első percek váltott vezetése után a negyed közepén 8-5-ös Közgáz vezetésnél Kovács Kinga triplája egy 10-0-as MEAFC-rohamra adott jelet, amelynek köszönhetően a hazaiak vezettek 10 perc után. A negyed végén Abaházy Anna bő 5 perces Közgáz-kosárcsendnek vetett véget.

A második negyed elején Vásárhelyi Kinga villanásaival 1 pontra felzárkóztak a vendégek, ám 18-17 után Arad Zsófia vezetésével egy 10-2-vel ismét megnyugtató előnyt szerzett a MEAFC, amely a félidő végén Arad újabb kosarával 10 pont fölötti előnnyel térhetett pihenőre.

A második félidő elején Arad és Papp Szonja jóvoltából növelni tudta előnyét a hazai együttes. A 24. percben 39-25-re vezetett a MEAFC, amikor Shirian Fatime és Abaházy Anna vezetésével egy 8-0-lal 6 pontra feljöttek a vendégek. A negyed kiegyenlített játékkal, s 8 pontos miskolci vezetéssel zárult.

Veres Zsanett kosarával indult a záró 10 perc, s ezzel 10 pontra nőtt a hazai előny, amit a záró szakasz közeépig tartani, sőt Kostyó Vivien triplájával még növelni is tudott a MEAFC. 55-44 után azonban támadásban a fővárosiakat vállaira vevő Shirian (19 pont, 13 lepattanó), valamint Kovács Petra, védekezésben pedig Abaházy (13 pont, 5 lepattanó, 8 (!) blokk) jóvoltából egy 16-0-lal a 11 pontos hátrányt 5 pontos előnnyé alakította a Közgáz. Utána az ismét káprázatosan kosarazó Arad (24 pont, 21 lepattanó) villant, ekkor dobta rá - és be - egyetlen hármasát a meccsen, ám a végén Kovács és Shirian jóvoltából a fővárosiak örülhettek.

MEAFC-Közgáz 45-63 (18-10, 8-16, 13-14, 6-23)

Miskolc, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

MEAFC: Orliczki 8, Horváth M. 3, OROSZ 17/3, SÖRLEI 9/9, Galló 8. Cs.: Nagy Z., Djahnit, Jurányi.

Közgáz: Vörös 8/6 , Sarp 8/6. PAP B. 9, Tóth Sz.9, DEBRECENI 15. Cs.: GULYÁS 12/6, Gőczi, Kovács 2

Sörlei Attila két gyors triplájának köszönhetően gyorsan ellépett 10-2-re a MEAFC. Debreceni Gergő vezetésével egy 8-2-vel 2 pontra feljött az erősen tartalékos, a fővárosiak női alakulatához képest jóval "foghíjasabb" Közgáz. A negyed végén a hullámvasúton ismét a MEAFC került , s egy 6-0-lal zárva a negyedet végül 8 pontos előnyt szerzett 10 perc után.

A második negyed elején a játékba jól beszálló Gulyás Péter kosaraira építve egy 7-0-lal 1 pontra feljött a Közgáz. Orosz Bence lépett elő vezérré a MEAFC-nál, s kosaraival 6 ponttal ismét ellépett a hazai együttes. A félidő utolsó 4 percében csupán 1 potnra futotta a hazaiaktól, Pap Bence kosarával, Gulyás újabb villanásával, majd Vörös triplájával szüntetre egy 7-1-es részhajrával ledolgozta hátrányát a Közgáz.

A harmadik negyed elején Sarp, valamint Vörös egy-egy triplájanak köszönhetően a vendégek vezettek, sőt volt már 6 pont is a Közgáz előnye. Az ekkor eléggé magára maradó Orosz jóvoltából azonban a szakasz végén 1 pontra feljöttek a hazaiak.

A záró szakasz elején eldöntötte a meccset a maga javára a Közgáz, amely a Debreceni, Gulyás, Pap triónak köszönhetően egy 11-1-gyel kezdte a negyedik 10 percet, s végül közel 20 ponttal nyert a végére az erejével elkészülő miskolci gárda ellen - de nagyon meg kellett küzdeniük e fölényes(nek tűnő) sikerért a vendégeknek.