Vendégsiker az északkeleti női rangadón
11
2016
2016. március 11.  |  02:23

Parádésan kezdett a Nyíregyháza a szomszédvár, a DEAC ellen, ám később fokozatosan a vendégek akarata érvényesült, akik végül "lehajrázták" a hazai együttest.

NyF SE - DEAC 70-73 (24-9, 18-20, 13-20, 15-24)

Nyíregyháza, egyetemi és főiskolai bajnokság női keleti csoport.

Nyíregyháza: Szabolcsi, Fekete 10, POPENKO 20/12, LIZÁK 14, PÁLL 21. Cs.: Gömze 4.

DEAC: Gál 8, SZABÓ R. 12/3, Papp A. 2, GÖTTLINGER 22/3, Chvatal. Cs.: Új D. 3, GYULAI 6, FÖLDVÁRI 18, Szendrei 2, Máriás.

A hazaiak sokkal jobban kezdték az északkeleti női rangadót, mint a DEAC. A kezdeti görcsösség bennük oldódott előbb, a negyed közepén 10-5-re vezettek, a negyed második felében pedig egyértelműen az ő akaratuk érvényesült. Ekkor egy 14-4-es rohanást a hazaiak, s megnyugtató, 15 pontos előnnyel zárták az első 10 percet.

Földvári Andrea és Gyulai Jázmin pályára lépésével kiegyenlítetté tette a játékot a második negyedben a DEAC, a hazaiak azonban Popenko Alexandra két triplájára építve tartották 10 pont fölötti előnyüket.

Szünet után Páll Vivien és Lizák Kitti kosaraival őrizték vezetésüket a hazaiak. A negyed közepétől fokozatosan kezdett érvényesülni a debreceni együttes hosszabb kispadja. A záró szakasz előtt 6 pontra csökkent a Nyíregyháza előnye. Földvári, Göttlinger Anna és Szabó Réka eredményessége révén fokozatosan csökkentette hátrányát a DEAC a fáradó hazaiakkal szemben. A hajrában utol is érte ellenfelét a debreceni együttes, a végjátékban pedig 70-70 után Göttlinger mindkét büntetőjét bedobta, majd Új Dorottya is értékesített egyet - a maga szempontjából tehát a legjobbkor, a végén vette át a vezetést a DEAC.