A tartalékos Nyíregyháza nem tudott jelentős ellenállást kifejteni a TF otthonában.

TFSE - NyF SE 97-51 (21-11, 22-11, 29-16, 25-13)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport.

TF: SZOLLÁR 9/3, Répási 7/3, HORVÁTH K. 12/9, BÓDI 10, DEBRECENI D 11. Cs.: Sinkovits 6/3, HARIS 16/12, MOSTBACHER 8, Bonitzer 7, Világi 6.

Níregyháza: Czura 12, Vida 20/12, Szondi K. 2, FÖLDESI 10, Szondi Á. 5. Cs.: Jánkfalvi 2, Horányi.

Vida Zoltán eredményességének köszönhetően az első negyed közepéig tudta tartani a lépést az ezúttal az egy nappal korábban Szegeden diadalmaskodó "egységéhez" képest jóval erősebb összeállításban pályára lépő TF-fel a két alapemberét, Bus Ivánt és Oláh Zoltánt nélkülöző Nyíregyháza. 9-9 után az akkor pontszerzésben és előkészítésben egyaránt jeleskedő Szollár Gergő vezérletével a negyed második felében "állva hagyta" riválisát a TF, s egy 12-2-es futással 10 pontos előnyt szerzett.

volt a második negyedre hazai oldalon, s a friss erők Haris Róbert és Mostbacher Antal vezérletével egy 20-4-es 7 percel indítva a negyedet, 26 ponttal vezettek. Az 5. és a 17. perc között egy 32-6-ot lényegében el is döntötte a meccset a maga javára a hazai együttes.

A folytatásban voltak periódusok, amikor a Nyíregyháza fel tudott nőni a feladathoz, ám összességében továbbra is a nagy kedvvel, s jól, pontosan, eredményesen kosarazó TF akarata érvényesült.