09
2016
A záró szakaszban "hengereltek" a pécsiek
2016. március 9.  |  02:35
Három negyeden át szoros, kiegyenlített volt a PEAC-BEAC meccs, a záró 10 percben viszont ahogy mondani szokás, szinte csak egy csapat volt a pályán.

PTE-PEAC - ELTE-BEAC 77-54 (20-13, 11-14, 17-18, 29-9)

Pécs, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

PTE-PEAC: NAGY B. 12, Perényi 5/3, Marczi 7/3, FÜZY 13, KIS M 14. Cs.: BERKICS 14/6, Thán 1, KOLTAI 11.

ELTE-BEAC: MOKOS 17/9, Jakucs 7/3, GYURCSÁNYI 19/3, SZEKERES 7/3, Mayer. Cs.: Bognár 8/6, Czermann, Soltész.

7-0-lal indítottak a hazaiak, majd érthető ELTE-időkérés után Mokos Dániel tripláival próbált felzárkózni a fővárosi gárda az alsóházi nyugati rangadón. A vendégektől hiányzott az első számú magas ember, Dévényi Gábor, a második, Mayer Patrik pedig hamar begyűjtött 3 személyit, így hamar kifejezetten alacsony, szerkezetre kényszerült átállni az ELTE-BEAC. Ennek ellenére elsősorban Mokos és a távolról pontatlanul dobó, de a dupláknál hatékony Gyurcsányi Péter, valamint a nagy mezőnymunkát végző Szekeres Ábel jóvoltából a harmadik negyed végéig volt az ELTE-BEAC a lepattanó csatát nagy fölénnyel 47-27-re nyerő hazaiakkal. A befejező 10 percre a vendégek elkészültek erejükkel, a PTE-PEAC elsősorban a Berkics Bence, és a dupla-duplát elérő két palánk alatti játékosa Füzy Marcell (13 pont, 12 lepattanó) és Kis Milán (14-14 pont és lepattanó) vezérletével 52-49 után a 32. és a 38. perc között egy 20-0-s "száguldással" nemhogy eldöntötték a meccset, hanem fölényessé is tették sikerüket. Pedig ez a 32. percben, 3 pontnál azért nem volt ennyire egyértelmű...