09
2016
Földesi, Földes: dupla-dupla a bajnok sikerét hozó nyugati csúcsrangadón
2016. március 9.  |  02:32
Az első félidőben kiegyenlített, színvonalas játék után a harmadik negyedben döntésre vitte a dolgot a bajnok a nyugati csoport két élcsapatának találkozóján.

SzoESE - ES Petőfi SE 90-69 (22-17, 26-23, 28-15, 14-14)

Szombathely, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

SzOESE: SIMON 2, Novák 9/3, FÖLDESI 22/6, MÉSZÁROS 16/9, SZABÓ B. 14. Cs.: HORVÁTH A. 12/9, Zsebe 2, Szanati J., Balogh R. 2, Kozma 3/3, Perák 4, Gábor 4.

Petőfi SE: Sütő 12/3, Szávai 11/9, FÖLDES 16/6, GYŐR 14, PUNGOR 16/9.

Mindössze 5 játékossal, több kulcsemberét nélkülözve érkezett a nyugati csoport két élcsapatának találkozójára a Petőfi SE. Ennek ellenre a bátran, veszítenivaló nélkül kosarazó baranyaiak remekül tartották magulat, egységesen, csapatként kosarazva az első félidőben végig a bajnokra, amely szintén jól játszott, Simon Bence remekül szervezte s játékát. Ennek következtében, bár a Petőfi tartalékos volt, az első félidő a két nyugati élcsapathoz méltó játékot hozott.

Bár szünet után Szávai Péter révén vendég triplával keződött a játék, s 5 pontra csökkent a SzoESE előnye, erre a csereként beállt Horváth Attila, valamint Szabó Bence vezetésével egy 12-0-lal felelt a bajnok. Ezzel lényegében eldőlt a találkozó, a fáradó, s nagyot küzdő, helyenként továbbra is ügyes megoldásokat bemutató Győr Marcell, Pungor Szabolcs, valamint a 16 ponttal, 10 lepattanóval dupla-dupláig jutó Földes Dániel vezette Petőfi már nem tudta szorossá tenni a meccset. A SzoESE két dupla-duplázója, Földesi Marcell (22/6 pont, 10 lepattanó) és Szabó Bence (14 pont 10 lepattanó), valamint a jó dobóformát kifogó, egyaránt 3-3 triplát szerző Mészáros Máté és Horváth Attila, valamint a bajnok játékát remekül szervező, 12 gólpasszt kiosztó Simon Bence végül magabiztos győzelemre vezette a címvédő szombathelyi gárdát.