09
2016
Gyorsan döntött a TF Szegeden
2016. március 9.  |  02:19
Az első negyedben 20 pontos előnyt szerezve biztos győzelmet aratott a TFSE csapata a Szeged otthonában.

USC Szeged - TFSE 58-76 (12-32, 11-16, 19-12, 18-18)

Szeged, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport

Szeged: Gyuricskó 18/6, Horváth R. 7, MASA 12/6, JÁHNI 11/3, Liszkai 4. Cs.: Halázs 6, Zsom,Csúcs.

TFSE: Répási 11/3, PETRUCSIK 14, MOHAY 12, BÓDI 15, VILÁGI 12. Cs.: MOLNÁR B. 7/3, Mostbacher 5, Erdész.

Az első percekben még Gyuricskó András eredményességére alapozva jobbára a hazaiak vezettek, ám 7-4 után egy egységes csapatmunkábal bemutatott 9-0-lal fordítottak a vendégek. A hazaiakat nem "rázta fel" Jáhni Bence triplája, azt követően a negyed második fele hihetetlen egyoldalú játékot hozott: a TF Mohay Péter vezérletével egy 19-2-es "száguldással" a negyed végére 20 pontos előnyt szerzett a széteső hazai gárdával szemben. A második negyed már küzdelmesebb volt, a hazaiak védekezésüket rendezték, kevesebb labdát adtak el, ám a támadójátékuk továbbra is esetleges volt, így szünetben 25 ponttal vezettek a vendégek.

Térfélcsere után sokat cserélt a TF. A harmadik negyed végén ugyan 20 ponton belülre került a Szeged, de a mérkőzést nem tudta szorossá tenni, mert a záró szakasz elején rátett még egy lapáttal a záró etapot 9-0-lal indító TF - de a meccs már jóval korábban, az első negyed végén eldőlt. Bódi Bence 15-15 pontot és lepattanót tett a közösbe a TF-nél, és druszája, Petrucsik is dupla-duplát ért el (14 pont, 10 lepattanó).