03
2016
A harmadik negyed közepére eldőlt
2016. március 3.  |  01:19
Már az első félidőben - különösen az első negyedben - is fölényben játszott a Petőfi SE a tartalékos soproniakkal szemben, a meccset végképp a második féidő elején döntötte el.

ES Petőfi SE - SMAFC-NYME 100-70 (25-11, 23-21, 28-18, 24-20)

Kozármisleny, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

Petőfi SE: DRAGASEVICS 11/3, KOLLER 16/12, BAKI 13/3, Győr 3, SOMOGYFOKI 13. Cs.: BÖDÖR 13, FÖLDES 8/6, Sütő 8, Pungor 8/6, Szávai 7/3.

SMAFC: Gaál 2, FORRAI 22/15, BERNECZEI 24/3, Tukovits 4, TÖRÖK 18.

A mindössze 5 játékossal, vérbeli irányító nélkül Baranyába érkező soproniak Berneczei László vezérletével jól tartották magukat az első percekben. A negyed közepén azonban 11-10-es vezetése után Koller Tamás egy triplával majd egy duplával egy 15-1-es hazai rohamot indított útjára.

A második szakasz közepére Forrai Dániel eredményessége révén 7 pontra feljöttek a soproniak. 32-25 után azonban a játékosait folyamatosan frissen tartó hazaiak a pontszerzés édes terheit egymás között szépen elosztva, egy 10-2-vel ismét megnyugtató előnyt szereztek szünetre.

Térfélcsere után gyorsan eldöntötték a meccset a hazaiak, akik Baki Sándor vezérletével egy 10-0-lal indítva a második félidőt 26 pontos előnyre tettek szert. Ettől kezdve a meccs végéig kiegyenlített játék folyt, nagy dobópárbajjal. A végén az volt a kérdés, eléri-e a 100 pontot a Petőfi SE, nos, ez végül Győr Marcell egy sikeres büntetőjével sikerült.