02
2016
Takács András: 50 pont!!
2016. március 2.  |  23:07
Kosarakban gazdag, látványos meccs, a tartalékos veszprémi gárda fölényes győzelmével. Hazai oldalon több átlag feletti és egy egészen kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt a mérkőzésen, ennek köszönhető a fölényes veszprémi győzelem.

PE Veszprémii KK - PTE PEAC 111-80 (24-17, 28-17, 29-24, 31-22)

Veszprém: HERBEL 10, Naményi 13/3, CZAKÓ 26, TAKÁCS 50/3, KOVÁCS D. 12. Cs.: Mónus.

PTE-PEAC: BUDAY-SÁNTHA 18/6, Thán 2, NAGY B. 23/9, Fűzy M., 6 KIS M. 24. Cs.: Perényi 7/3.

Az egyik legjobbját, Novák Patrikot nélkülöző veszprémiek ellen kezdetben jól tartotta magát a Kis Milán vezette pécsi csapat, ám a negyed közepén 12-12 után Takács András szinte egymaga mutatott be egy 7-0-s rohamot, s az ekkor szerzett előnyét a negyed végéig meg is tartotta a hazai gárda.

A második negyed elején Nagy Bence és Kis Milán révén próbált a Veszprémre a PEAC, s fel is jött 2 pontra. 32-30 után Takácsnak társai - elsősorban Czakó Tamás - is besegítettek a kosárszerzésbe, s a félidő hajrájában szinte állva hagyta ellenfelét a hazai csapat, amely egy 20-4-es "száguldással" szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett.

Az első félidőben az előkészítésben jeleskedő Herbel Péter kosarával indult a második félidő, ám a találatra a triplát dobó, majd kosár plusz büntetős akciót bemutató Nagy Bence révén 6 ponttal feleltek a vendégek. Tartotta 15 és 20 pont közötti előnyét a Veszprém, majd a szakasz közepén 68-51 után Czakó vezetésével egy 9-0-lal közel 30 pontosra hizlalta előnyét a veszprémi gárda. A negyed hajrájban Buday-Sántha Attila révén a 20 pont közelébe küzdötte vissza magát a PEAC. A befejező 10 perc óriási dobópárbajt hozott, Czakót és Takácsot továbbra sem tudták tartani a vendégek, így végül fölényes hazai győzelem született.

Czakó Tamás káprázatos, 26 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót, de az ő remek egyéni teljesítményét szinte elhomályosítja társa, Takács András 50 (!!) pontos, 12 lepattanós, 4 gólpasszos, 3 blokkolásos produkciója - 64-es teljesítményindex! Persze ahhoz, hogy e két remek veszprémi dupla-dupla "összejöjjön, kellett egy harmadik is, Herbel Péteré, aki 10 ponttal és 12 gólpasszal fejezte be a találkozót. A pécsiektől leginkább Buday-Sántha dicsérhető (18 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz).