ELTE-BEAC - SZE Győr 68-43 (23-10, 19-15, 16-4, 10-14)
Egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport
ELTE-BEAC: Mokos 6/6, GYURCSÁNYI 11/9, SZEKERES 10/3, DÉVÉNYI 20, Mayer. Cs.: JAKUCS 13/9, Soltész, Szentesi 6, Czermann, Czimer 2.
Győr: Palavics 8, BARTALUS 8/6, Iváncsics 4, Hlinyánszky 4/3, Kovács T. 16. Cs.: Bosnyák 3.

Ősszel remek meccset vívott egymással Győrben a két csapat, ám az akkori meccs két hőse, az egyaránt 37-37 pontig jutó Baruta Richárd és Buza Dániel egyike sem játszott a visszavágón.
A jelentős magassági fölényben lévő ELTE-BEAC elsősorban Dévényi Gábor eredményessége révén 11-1-gyel indította a meccset. A szakasz közepén Palavics Barnabás villanásaival, valamint Kovács Tamás és Hlinyánszky Gábor 1-1 triplájával kiegyenlítetté tette a játékot a Győr, ám a negyed Jakucs Balázs villanásainak köszöhetően "tízen túli' azaz 13 pontos hazai vezetéssel zárult.
A második szakasz közepéig tartotta 10 pont körül előnyét a hazai együttes, majd 26-17 után a két triplát beemelő Gyurcsányi vezette 8-0-lal közel 20 pontosra nőtt a különbség. A félidő végén Kovács Tamás, valamint a triplát szerző Bartalus Erik jóvoltából tartotta "tisztes távolságból" a lépést ellenfelével a Győr.
A második félidő Kovács hármasával kezdődött, s a 10 pontos lélektani határ közelébe kerültek a vendégek. Ezzel azonban úgy tűnt, el is lőtte puskaporát a vendégegyüttes, Dévényi, valamint Szekeres Ábel vezetésével egy 14-0-lal a 14 pontos előnyét megduplázva lényegében eldöntötte a meccset a maga javára a hazai együttes, amelyben Szekeres Ábel 10 pontos, 14 lepattanós dupla-duplát ért el.

Fotó: Práczki Péter