26
2016
Alaposan megdolgozott 20 pontos sikeréért a PTE-PEAC
2016. február 26.  |  01:53

Rangadót játszottak a hölgyeknél a nyugati csoportban Pécsett, ahová a győri együttes látogatott. Három negyeden át szoros, kiélezett volt a csata, végét a hazaiak bírták jobban.

PTE-PEAC - UNI Győr 66-46 (15-15, 19-14, 13-11, 19-6)

Pécs, egyetemi és főiskolai bajnokság, nők nyugati csoport.

Pécs: Herendi 7/3, Krikler 2, Raus 9/3, KÉSŐI 8, Szabó E. 7. Cs.: Rick 2, VARGA A. 10/3, Pécsi, OROS 13/3, Troják 8

Győr: Erős Cs. 6, Balla D. 3, Nagy R 5., TÖRÖK B. 11, LÁSZLÓ 10. Cs.: Fritz 5, Kiss Cs. 6/3, Erős F., Gyöngyösi, Vass.

Az első 5 percben küzdelmes játék zajlott, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szakasz közepén a vendégek a Török Barbara-László Boróka center kettősük révén egy 9-0-s rohammal elléptek. A negyed vége azonban a hazaiaké volt, akik egy Varga Andrea vezette 7-1-gyel ledolgozták hátrányukat.

A második szakasz elején váltva estek a kosarak, Kiss Csenge triplájának köszönhetően ha szűken is, de a vendégek vezettek. Sőt a szakasz közepén Frizt Réka villanásaival 6 pontosra nőtt a győri csapat előnye. Ekkor azonban egységes csapatmunkát bemutatva egy 10-1-es rohammal fordított a PEAC, amely Késői Melinda és Oros Laura jó megmozdulásainak kszönhetően 5 pontos előnnyel zárta a szoros félidőt.

Szünet után küzdelmes játék mellett tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Pécs, amelynél szépen, egyenletesen mogoszlottak a pontszerzés terhei, a győri együttest ismét Török és László "vették vállaikra". A meccs a záró szakasz elején dőlt el, amikor a fáradó vendégek 4 percig nem tudtak kosarat szerezni, míg a hazaiak Troják Klára vezérletével 8 pontot szerezve 15-tel elléptek. A minőségileg hosszabb kispadját érvényre juttató hazai együttes fokozatosan felőrölte ellenfele ellenállását, s végül 20 pontos győzelmet aratott - amelyért azonban nagyon meg kellett dolgoznia.

A PTE-PEAC úgy tudta megnyerni a nyugati csoport egyik rangadóját, hogy játékosai bizony igen gyengén, 10%-kal (4/39) dobták a triplákat, de ebben a műfajban az inkább a centerjátékra építő győriek sem jeleskedtek (1/9). A lepattanózást 49-44-re a győriek nyerték, s egy másik kategóriában jóval nagyobb különbséggel s ez döntő volt: eladott labdák tekintetében a Győr 30-cal, a PEAC pedig csupán 6-tal zárt, így hiába jutott dupal-dupláig mindkét győri magas játékos (László 10-10 pont és lepattanó, Török 11 pont, 10 lepattanó) pécsi siker született.