19
Dec
2015
2015. december 19.  |  23:41
Újra győztek a bajai lányok, akik ezúttal egy kötelező győzelmet "húztak be" a nyeretlen tataiak ellen. A MAFC sem tudta megszerezni első győzelmét, a BEAC fiataljai akadályozták meg ebben, a BKG pedig nagyon simán verte a szombathelyieket.

Bajai Női Kosárlabda Klub - Tatai Sportegyesület 73-57 (23-8, 14-23, 29-11, 7-15)

Folytatta menetelését a Baja, amely saját pályáján valósággal nekiesett a nyeretlen tatai csapatnak. 10-2-vel indítottak az utóbbi hetekben szinte megtáltosodó vendáglátók, s egy negyed után 15 ponttal vezettek. Szakvezetőjük sokat cserélt, rendre friss emberek voltak a pályán, a Tata csapatának azonban volt tartása, s a félidő végén egy Kiss Judit vezette  10-3-es rohammal szünetben 6 pontra feljött. A második félidő elején Lendér Lilla triplájával 4 pontra közelítette meg a Baját a Tata. Ekkor Szöllősy Boglárka triplája egy a meccset eldöntő 20-1-es lehengerlő hazai rohanásra volt jel.
Kiss Laura 17 perc alatt ért el 10-10 ponttal és lepattanóval dupla-duplát hazai oldalon, ahogy Ferencz Andrea is, aki 19/6 pontja és 10 lepattanója mellé még 6 gólpasszt is kiosztott társainak. Ha mondhatjuk, ezen a meccsen nagy napjuk volt a Kisseknek, hiszen tatai részről Kiss Judit ért el 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - MAFC 80-69 (20-13, 22-18, 18-13, 20-25)
Hullámzó játékkal kezdődött a két egyetemi együttes találkozója (képünkön), amely előtt a BEAC élvonalbeli csapata a Győr ellen debütált hazai környezetben. 6-0-ra a BEAC vezetett, majd egyenlített a MAFC.  Egy 10-0-s BEAC-rohamot követően az NB I-es meccset szinte végigjátszó Barnai Juditot nélkülöző vendéglátók már nem adták ki kezükből a vezetést. A BEAC-ban jó néhány még kadett korú játékosnak voltak szép reményekre jogosító megmozdulásai, Zana Klaudia például 20 pontos,10 lepattanós dupla-duplával zárt. A második negyed hajrájában Tillmann Dóra vezérletével 30-26-ra feljött a MAFC,  ám az első félidő utolsó és a második félidő első 3 percét egybevetve egy 21-7-es futással a BEAC eldöntötte a meccset. Szünet után állandósítani tudta 'tízen túli" előnyét a BEAC, amelyből Pusztai Petra 22/12 ponttal és 9 pattanóval, Gocsman Ágota pedig 19/9 ponttal (3/4 tripla) és 8 pattanóval zárt. A vendégektől "számszakilag" Fülep Csilla (17 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) Tillmann Dóra (16/9 pont, 4 szerzett - igaz volt 5 eladott is - labda) és a dupla duplát elérő Rozsics Teodóra (12 pont, 11 lepttanó, 6 gólpassz) emelhető ki.

BKG DSE - Szombathelyi Egyetem 88-44 (23-8, 19-18, 21-11, 25-7)
A vártnál jóval könnyebben nyertek a szigetszentmiklósiak, a Szabó Haklits Zsuzsannát nélkülöző szombathelyiek csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz. Érdekesség, hogy mindkét csapat 3-3 triplát dobott, de amíg a hazaiak ezt 5, addig a szombathelyiek 21 próbálkozásból érték el. Shirian Fatime ismét vezéregyénisége volt a BKG DSE csapatának, s igen "izmos" dupla duplával (27/3 pont, 14 lepattanó) járult csapata sikeréhez, 75%-os mezőnybeli "találai aránnyal". Várnai Katalin pedig abszolút a 11-esre játszott, 11-11 pontos és lepattanós dupla-duplával járult hozzá a fölényes hazai győzelemhez. Szombathelyi részről egyedül Gusztafik Lilla jutott 10 pont fölé, 15-tel zárt - igaz 19 mezőnykísérletből - s mellé volt 8 lepattanója és 3 gólpassza.