Európa-kupa: százszázalékos Diósgyőr!
17
2015
2015. december 17.  |  03:32

Utolsó csoportmérkőzését is megnyerte az Aluinvent DVTK az Európa Kupában, így 6-0-ás mérleggel jutott tovább. Folytatás az egyenes kieséses szakaszban, a csütörtöki zárómeccsek után derül fény az ellenfél kilétére.

A DVTK Nápolyban is magabiztosan nyert, így minden esélyük megvolt a miskolciaknak a hibátlan mérlegre. Az első negyedben ezt a vendégek tudtára is adták Maikel Lopez lányai, 12 pontos előnyre téve szert (25-13). A mieink továbbra sem engedték ki a kezükből az irányítást, a félidőben nyolcpontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő sokkal inkább a védekezésről szólt, kevés pontos dobással. precíz, ami a dobásokat illeti. Az olaszok küzdöttek becsülettel, fel is jöttek három pontra (61-58), de ekkor Czank egy gyönyörű triplával lehűtötte a kedélyeket. Bár az utolsó pillanatokra még maradtak izgalmak, de a DVTK nagyszerűen küzdve megtartotta előnyét.