Európa-kupa: nem volt esélye a Szolnoknak
16
2015
2015. december 16.  |  20:57

Utolsó fordulójához érkezett a férfi Európa-kupa első csoportköre. A már korábban továbbjutott Szolnoki Olaj Oroszországba, az Avtodor Szaratovhoz utazott vendégségbe.

A mieink jól kezdtek, 15-12 után egy 7-0-s sorozattal már az Olajnál volt az előny, és az első negyed végére is megőrizték a vezetést (19-18). A második negyedben azonban nagyon elkapták a fonalat az oroszok, és 29 pontot dobtak ebben a periódusban.

A nagyszünet után ott folytatták a felek, ahol 15 perccel azelőtt abbahagyták,  67-47-nél már húsz pont volt a különbség. A folytatásra még annyira sem védekeztek a felek, mint addig, így hatalmas kosárparádét láthatott a közönség, melynek végén a hazaiak több, mint 100 pontot szerezve magabiztosan nyerték meg a két - már továbbjutott - csapat párharcát.

A csoportból az Avtodor Szaratov 7-3-as, az Olaj 4-6-os mérleggel jutott tovább a csoportelső Zenit mögött, a negyedik helyen a görög PAOK végzett, a Lietuvos Rytas elleni sikerével és csoportharmadik lett.

A Szolnoki Olaj a legjobb 32 között az N-csoportban folytatja az olasz bajnok Dinamo Sassari, a spanyol Zaragoza és a török Galatasaray ellen.