Nöi Amatőr bajnokság
10
2015
2015. december 10.  |  05:13
Mindössze négy mérkőzést rendeztek az elmúlt hétvégén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, ám ezek egyike kiemelt jelentőségű volt: keleten a két veretlen, az MTK és a Nyíregyháza csapott össze. A fővárosiak fölényesen nyertek.

Keleti csoport.

DEAC-NKE KTK DSE 77-62 (22-10, 15-18, 15-25, 25-10)

Gál Annamária vezérletével az első negyedben nagy fölényben játszott a DEAC, majd a főrávosi alakulat fokozatosan magára talált. A második negyedben valamit faragott is hátrányán, bár a dupla-dupláig (22 pont, 10 lepattanó) jutó Földvári Andrea megpróbált tenni ez ellen. A második félidő elején még tartotta előnyét a DEAC, ám a szakasz közepén, 44-36-os hazai vezetés után az NKE Aradi Zsanett vezetésével egy 12-2-es rohammal fordított. Bár Földvári próbálta versenyben tartani a hazaiakat, a záró negyed egy pontos fővárosi előnnyel kezdődött. Ennek elején Göttlinger Anna vezérletével nagyon kocentrált, pontos játékkal, - és ennek köszönhtően egy 13-2-es rohammal - visszavette a vezetést, sőt 10 pontos előnyt szerzett a DEAC, aminek következtében már nem volt ereje újra "visszajönni" a NKE jól küzdő együttesének.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KS 68-55 (14-14, 24-16, 16-10, 14-15

Az első 15 percben jobbára a vendégek vezettek, a Szolnok futott ellenfele és az eremdény után az alsóházi rangadón. Az első negyed végén ugyan egyenlítettek a hazai vasutasok, ám a második szakaszt 8-1-gyel indítva elléptek a vendég fővárosiak. 22-15-ös Kiss Lenke Kosársuli vezetés után azonban Bódi Bettina és Kányási Veronika eredményessége révén egy 12-2-es rohammal fordíottak a hazaiak.  A félidő végén Kányási még egy 9-2-es hazai futást is vezényelt. Szünet után állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai előny, a vendégek már nem tudták szorossá tenni a találkozót, amelyen a hazaiak centerének, Imre Nórának (14 pont, 9 lepattanó) egy pattanó hiányzott a dupla-duplához. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégeknél játszott Básti Gabriella személyében (19/6 pont), ám ő időnként nagyon magára maradt a pontszerzésben.

MTK - Nyíregyházi Kosársuli 93-61 (27-14, 24-17, 19-14, 23-16)

Úgy indult a veretlenek rangadója, hogy az MTK pillanatnyi kétséget nem hagy afelől, hogy jobb szabolcsi riválisánál: 10-0-val indított a városmajori együttes. Ekkor azonban a nyírségiek egyik legjobbja, Farkasinszki Orsolya egy remek triplát dobott. Ez meg is lepte a hazaiakat, a találat egy 8-0-s nyíregyházi roham kezdetét jelentette, amelynek során Papp Klaudia is dobott egy hármast. Baksa Bettina vezetésével úabb 10-0-s MTK-roham következett, ezt azonban már nem követte nyíregyházi  felzárkózás. Fokozatosan húzott el az MTK, amelynek Baksa (19 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) mellett Túróczi Nikolett volt a vezére (20 pontos, 18 lepattanós dupla-duplával), de Szabó Bettina és Suppán Anna(14-14)  illetve Nagy-Bujdosó Nóra  (12) is 10 pont fölé jutott. Nem volt tehát meglepő a nagy különbségű fővárosi győzelem. Igaz, nyíregyházi oldalon Farkasinszki 23 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával zárt, de igazán senki nem tudott felnőni mellé. Papp Klaudia sokat vállalt, el is jutott 20 pontig, ám nem túl jó 5/30-as, 16.6%-is mezőnymutatóval, más pedig nem is jutott öt pont fölé a vendégeknél.

Nyugati csoport

MAFC - Kanizsai Vadmacskák 74-78 (23-22, 13-13, 23-21, 15-22)A végig szoros, kiegyenlített mérkőzés nagy részében a MAFC vezetett, de öt pontnál nagyobb előnyt nem tudott szerezni. A sokáig ellenfelüket üldöző kanizsaiak a hajrában, a záró szakaszban fordítottak, majd 69-69 után egy 6-0-s futással eldöntötték a meccset a maguk javára. Hazai részről Abaházy Anna (11-11 pont és lepattanó), a Nagykanizsából Fekete Csilla (20 pont, 12 lepattanó) és Fuisz Viktória (11-11 pont és lepattanó) zárt dupla-duplával.