2015
Női Amatőr Bajnokság, Nyugati csoport, 4. forduló
2015. november 2.  |  22:17

PINKK SE - BKG DSE 65-59 (21-21, 13-12, 14-14, 15-12)

Öt játékossal játszotta, ennek ellenére végig bírta a meccset a PINKK. 25 percig szoros volt a meccs, de akkor a csere nélkül játszó PINKK ellépett 10 ponttal, ám a negyed hajrában a szigetszentmiklósiak egy 8-1-es futással feljöttek három pontra. A záró szakasz közepén azonban a vendégek számára szinte tarthatatlan Nagy Dorottya (34 pont, 9 lepattanó) eredményessége révén újra ellépett tízzel a PINKK, és hat pontot megtartott előnyéből. A vendégektől Shirian (17 pont, 6 lepattanó) és Lantos (13 pont, 6 lepattanó) emelhető ki.

Tatabányai KC - Szombathelyi Egyetem 80-63 (23-28, 24-8, 16-18, 18-9)

Szédületes kosáresőt hozott az első negyed, elsősorban a meccs elején lendületesen játszó, káprázatos dobóformát kifogó szombathelyiek jóvoltából. A második tíz percben Szamosi Rita (22/15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével egyértelműen átvettre a játék irányítását a Tatabánya, amely szünetben már 11 ponttal vezetett. Bár térfélcsere után ismét magukra találtak a Gusztafik Lilla (19 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezette szombathelyiek, a nagyobb játékerőt képviselő hazai csapat a záró szakaszban rátett még egy lapáttal, és biztosan nyerte meg a fordulatos meccset.

TFSE - ELTE-BEAC-Újbuda U23 113-26 (32-3, 24-5, 26-11, 31-7)

A vendég BEAC csapatából ezúttal hiányoztak az első csapatnál edző fiatalok, akik a másnapi ZTE elleni élvonalbeli bajnokira készültek, így a látogatók kadett csapatukkal léptek pályára. Felnőtt hölgyek játszottak kamasz lányokkal, s ennek megfelelően igen egyoldalú volt a játék. A jelentős fizikai fölényben lévő TF a meccs elejln tetszés szerint szerezte kosarait, 21-0 után a 7. percben találtak be először a BEAC fiataljai, akiktől szép részsiker volt, hogy a harmadik negyed első felében kiegyenlítetté tudták tenni a játéot. A TF pedig megtisztelte azzal ellenfelét, hogy végig teljes erőbedobással játszott.                                                                                                                                                                                           Statisztika: http://kosarsport.hu/game/whun2n/x1516/whun2n_16