U16-os leány Eb: Válogatottunk hosszabbítás után győzte le Izraelt a miskolci Európa-bajnokságon
17
Aug
2024
2024. augusztus 17.  |  22:35
Az U16-os miskolci Európa-bajnokság második játéknapján Magyarország hosszabbítás után aratott 73-67-es győzelmet Izrael ellen.

Nagy lendülettel kezdte válogatottunk a mérkőzést, és Csaplár-Nagy négy pontjával kerültünk lépéselőnybe (4-0). - írta a wbasket.hu. Az izraeli gárda egyelőre nem találta a ritmusát támadásban, és a mi védekezésünk is rendben volt. Kamer büntetőből szerezte az első izraeli pontot, majd Kanitz 5 ponttal megfordította az állást (4-6). Bátortalanul támadtunk, de Ocsenás egy szerzett labdából dobott egy könnyű ziccert, 6-6. Elkapta a fonalat Izrael, a negyedik triplájukat szerezték zsinórban, amivel 15-8-as előnyre tettek szert. Kecsmárik a büntetőről válaszolt (10-15), de egyelőre a könnyű helyzeteink kimaradtak. Berzy hármasára Sticlaru felelt, majd ismét Kecsmárik volt sikeres, tartottuk a lépést ellenfelünkkel (15-18).

Pozitívum volt, hogy míg mi bedobtuk a büntetőket, addig az izraeliek egész sokat rontottak. Kecsmárik lépett elő a magyar csapat vezérévé és a hét dobott pontjával 22-21-re fordítottunk. Varga is betalált kintről, de egyelőre nem tudtunk pár pontnál “messzebbre” elszakadni ellenfelünktől (26-24). Szép összjátékot mutattunk támadásban és a gyorsaságunknak köszönhetően könnyű kosarakat szereztünk, amivel 32-26-ra növeltük a fölényünket. A vendég időkérés után a félidőre 37-29-re nőtt a két csapat közti különbség.

A nagyszünet után a mérkőzés során először lépte át a bűvös 10 pontos határt a differencia, 40-29. Ocsenás emelhető ki, aki 5 ponttal toldotta meg a magyar előnyt, 45-29-es állásnál jött az izraeli időkérés. Az eligazítás után gyors öt ponttal zárkózott Izrael, de Babay-Bognár ziccerével még a lélektani 10 pontos határ fölött maradt az előnyünk (47-35). Izrael percei következtek, sok hibára kényszerítették a magyar játékosokat, majd Kanitz triplája után Czirják Szilviának kellett kikérnie az idejét (47-40). Több kosár már nem esett ebben a játékrészben, így 47-40-es állással fordulhattak a csapatok.

Az utolsó etap elején hamar nyílt lett a mérkőzés, Kanitz és Yanay hárompontosaival 49-46-ra zárkózott Izrael. Babay-Bognár tartotta a lelket a magyar csapatban (52-46). Yanay büntetőkkel faragott a hátrányból, de Babay-Bognár ismét megvillant (54-49). Több jó védekezést láthattunk mind a két gárdától, amiből azonban Izrael merített újabb lendületet, és Yanay triplájával 54-54-re egyenlített ellenfelünk. A vonalról kulcsmomentumban hibáztunk elég sokat, majd Ocsenás pontja billentette ki a mérleget (55-54). Kivédekeztük az izraeli támadást, de az utolsó egy percre fordulva egy pontos előnynél eladtuk a labdát, és Kanitz egy hatalmas triplával fordított, 55-57. Rigó Dorina 57-57-re egyenlített, izraeli időkérés következett. A normál játékidőben nem esett több kosár, így hosszabbítás következett.

Ocsenás szerezte a hosszabbítás első kosarát, majd Kecsmárik büntetője után 60-57 lett az állás. Sajnos továbbra sem figyeltünk az izraeliek kinti dobásaira és Kanitzról lekéstünk, aki egy triplával egyenlített (60-60). Ismét az Ocsenás-Kecsmárik duó volt eredményes, de négy pontos előny után Izrael büntetőkkel közeledett (64-62). Fontos pillanat következett, hiszen a labdát elveszítettük, illetve a bírói videózás után sem lett miénk a támadás, de ezt követően Csaplár-Nagy helyezte közelről a gyűrűbe a labdát (66-62). Zilbershlag büntetőzött, de Babay-Bognár válaszolt, 68-64. Kanitz ihletett formában játszott, nyolcadik tripláját szerezte (68-67). Ocsenás mind a két büntetőt kihagyta, de a labda nálunk maradt, és Babay-Bognár a legjobbkor találta meg a dobókezét, majd jól is védekeztünk, így Csaplár-Nagy ziccere zárta a találkozót, 73-67-es sikert arattunk. Bravó lányok!

Magyarország - Izrael 73-67 (15-18, 22-11, 10-11, 10-17, 16-10)