Miskolci U16-os leány Eb: Összefoglaló - 3.nap
18
2024
2024. augusztus 18.  |  23:15
Befejeződtek a csoportkör küzdelmei a miskolci U16-os Európa-bajnokságon. A magyar válogatott számára fontos mérkőzés következett, míg a többi csoportban is számos nyitott kérdés maradt az utolsó kört megelőzően.

A csoport:
Horvátország legyőzte (60-55) az addig hibátlan Németországot, aminek köszönhetően a csoport harmadik helyére jöttek fel. Németország az elszenvedett vereség miatt csoportmásodikként végzett. Olaszország Hassan (18 pont, 10 lepattanó) és Mosconi (15 pont, 3 assziszt) vezérletével használták ki a másik mérkőzés adta lehetőséget és győzték le Svédországot (61-46), ezzel pedig a csoport első helyén végeztek.

B csoport:
Franciaország ismét toronymagas esélyesként lépett pályára, ennek megfelelően könnyedén lépett túl Izrael csapatán (45-82). Magyarország számára fontos volt a Görögország elleni mérkőzés, hiszen 1 győzelem és 1 vereség állt nemzeti együttesünk neve mellett két kört követően. Változó első félidő után a második játékrészben emeltek az iramon Czirják Szilvia tanítványai, ezzel pedig a végére magabiztos előnnyel, 69-50-re tudtak diadalmaskodni.

C csoport:
Spanyolország megőrizte veretlenségét és harmadik csoportmérkőzését is magabiztos fölénnyel hozta, ezúttal Szerbia válogatottja ellen 86-53 arányban. A csoport másik mérkőzése hozta a forduló legszorosabb találkozóját, ahol végül Lettország egyetlen ponttal múlta felül Lengyelország válogatottját (48-47). Lengyelország ezáltal a csoportot 0-3-as mérleggel a negyedik helyen zárta.

D csoport:
Szintén hibátlan mérleggel vette a csoportkört Finnország csapata, akik egy szoros mérkőzésen győzték le Szlovéniát 58-55 arányban. Belgium Montenegró válogatottját múlta felül nagyarányúan (106-53), ezzel felkapaszkodva a csoport harmadik helyére. Belga részről kiemelendő Anne Kibedi teljesítménye, aki a találkozón 36 pontot és 9 lepattanót szerzett.