U16-os B divíziós fiú Eb: Kilencedik lett a magyar válogatott
17
Aug
2024
2024. augusztus 17.  |  23:00
Egy támadólepattanó után Kurfis szerezte meg a mérkőzés első pontjait, Terzievski zsákolása és Gjorgjevikj ziccere után ehhez tett hozzá még két pontot a magyar játékos. - írta a BB1.hu. A Honvéd játékosa dobta a harmadik kosarunkat is, Terzievski újabb zsákolása után Asztalos és Puskás is szerzett két-két pontot (6-10). Kurfis két büntetőt is a helyére küldött, egy eladott labdát Eftimovski büntetett meg, Kurfis újabb találatára Cvetkovski válaszolt egy 2+1-es akcióval, Stojanovski egy pontot a vonalon hagyott, Kurfisra pedig nem volt válasza továbbra sem ellenfelünknek. Gáspár faulttal együtt is betalált, aztán egy tempót is bedobott, a negyed Cvetkovski zsákolásával ért véget. 16-23

Pavlik és Gáspár két-két büntetőjével folytatódott a játék, így 10 pont fölé nőtt a differencia, Cvetkovski talált be kintről, Puskás egy támadólepattanót tett vissza. Eftimovski kosara után Faragó Péter időt kért, Kurfis és Asztalos dupláival növeltük 12 pontra az előnyt (21-33). Gjorgjevikj szerzett sorozatban négy pontot, Asztalos dobta be a büntetőit, Neshovikj ezt a mezőnyből annullálta. Asztalos helyezkedett jól egy támadólepattanóhoz és újabb két pontot szerzett, Terzievski tett vissza egy rontott dobást, Puskás küldte helyére a büntetőit, ellenfelünk pedig időt kért. Ezután már csak Gjorgjevikj talált be kintről, így a félidőben 8 ponttal vezettünk. 33-41

Danev kettese után Asztalos kapta el nagyon a fonalat és két triplát is elsüllyesztett, Kurfis duplája után nagyon hamar időt kért Észak-Macedónia. Cvetkovski szórt egy hármast, Puskás erre azonnal válaszolt a túloldalon, majd a macedón ziccerezett is egyet. Zöldi tört be, Gjorgjevikj távolról volt pontos, Puskás verte meg emberét (45-56). Cvetkovski dobta be mindkét büntetőjét, Inalegwu találta meg Kurfist, a macedón játékos aztán egy hármast is bevágott, ezzel 8 pontra zárkózott ellenfelünk, a mieink pedig időt kértek. Gjorgjevikj egy pontot a vonalon hagyott, Zöldi és Kurfis játszott össze, Gjorgjevikj a mezőnyből javított. A negyed utolsó szakaszában nem változott a különbség, 30 perc után 8 ponttal álltunk jobban. 58-66

Kurfis kettesével indult a záró etap, Gjorgjevikj hármasa után Asztalos tett fel egy ziccert, Eftimovski és Gjorgjevikj révén öt pontra zárkózott Észak-Macedónia, így Faragó Péter ismét magához hívta tanítványait (65-70). Pavlik egy pontot a vonalon hagyott, aztán viszont Terzievski kettesére ő felelt, az utolsó két percben viszont a mieink már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, így a házigazdákat legyőzve, 9. helyen végzett a csapat. 71-80

Észak-Macedónia - Magyarország 71-80 (16-23, 17-18, 25-25, 13-14)

U16-os fiú Európa-bajnokság
Észak-Macedónia, Szkopje, SRC Kale
Csoportmérkőzés
V.: Hekimoglu, O. C. (TUR), Kuzia, M. (POL), Tsibouris, I. (GRE)

Észak-Macedónia: Neshovikj 2, Danev 2, Cvetkovski 24/12, Gjorgjevikj 20/9, Terzievski 12. Csere: Gjinovski -, Srebrov -, Eshtrefi -, Stojanovski 1, Petkovski -, Eftimovski 10.

Magyarország: Pavlik 7, Zöldi 2, Puskás 12/3, Kurfis 30, Asztalos 20/6. Csere: Gáspár 7, Inalegwu 2, Körtvélyessy -.