31
2015
2015. március 31.  |  11:31
Női NB I. A-csoport rájátszás az 1-8. helyért

Az alapszakasz első Sopron hétfő este idegenben is magabiztosan győzte le az immár teljes keretével felálló Győrt a női kosárlabda NB I elődöntőjében, így 2–0-s összesítéssel elsőként jutott be a fináléba. Az első negyedet követően – távoli dobásainak köszönhetően – még a hazai csapat vezetett 23–15-re, a második tíz percet azonban 9–0-val indította a magassági fölényét remekül kihasználó Sopron, és Tamara Radocaj sérülését követően a hazaiak már nem tudták szorossá tenni a csatát. A finálé április 6-án hétfőn veszi kezdetét Sopronban.

A DVTK–PEAC találkozót szinte végig a diósgyőriek uralták, de egészen a lefújás pillanatáig nem nyugodhattak meg, Anne Hurst negyedik sikeres triplájával – és egy hazai technikai után – ugyanis 72–70-re feljöttek a pécsiek. Maikel Lopez együttese végül Abby Bishop hibátlan büntetőzésének köszönhetően „életben maradtak”, és kiharcolták a sorsdöntő harmadik mérkőzést, melyet csütörtökön rendeznek Baranyában.

Az 5-8. helyekért rendezett helyosztók első felvonásán a címvédő PINKK szoros csatában fektette két vállra a Ceglédet.

CMB CARGO UNI Gyõr - UNIQA-Euroleasing Sopron 61-81
Aluinvent DVTK Miskolc - PEAC-Pécs 76-70
PINKK-Pécsi 424 - Ceglédi EKK 75-68